Depremden Bölgesinden Gelen Tıp Fakültesi Öğrencileri İçin Oryantasyon Programı

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi tarafından, deprem bölgesinden gelen Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik bir oryantasyon programı düzenledi.
 
SDÜ Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, SDÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Rasih Yazkan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar, akademisyenlerve öğrenciler katıldı. Programın açış konuşmasını yapan Prof. Dr. Alim Koşar, SDÜ Tıp Fakültesine çok sayıda öğrencinin başvurduğunu ve kontenjanlar dahilinde öğrencileri kabul ettiklerini dile getirdi. Prof. Dr. Koşar, SDÜ’nün deprem bölgesinden gelen 123 tıp fakültesi öğrencisini özel öğrenci statüsünde kabul ettiğini kaydetti. 
 
“SDÜ Ailesine Hoş Geldiniz” diyerek yeni gelen öğrencileri selamlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ise “Deprem felaketi sonrasında kaybettiğimiz vatandaşlara Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yaralarımızı hep birlikte saracağız, birlikte iyileşeceğiz. Siz bizim bir parçamızsınız. Bir an evvel adapte olmanız için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz.” dedi. 
Konuşmaların ardından SDÜ Tıp Fakültesinde yürütülen eğitim işleyişi hakkında bilgi verildi.
Güncelleme Tarihi: 13.03.2023
Okunma Sayısı: 1221
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!