SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi Kalitesini Tescilledi

Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi” sonucunda 91,36 puan alarak kalitesini tescilledi.

Hasta ve çalışan memnuniyetini ön planda tutarak, güvenli ve güncel tedavi yöntemleri ile ağız ve diş sağlığı hizmeti vermenin yanında, koruyucu diş hekimliği uygulamaları ile toplumu bilinçlendiren Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi fiziki ortamı, teknolojik ve bilimsel standartları ile kalitesini tescilledi.

SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Maden konuya ilişkin şunları söyledi: “Fakültemiz 2018 yılında Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi kapsamında aldığı 62 puanı pandemi sürecindeki zorlu çalışma şartlarına rağmen 2022 yılı değerlendirmesinde arttırmış ve 91,36 puan alarak üst düzey kalitesini tescillemiştir. Fakültemiz özellikle engelli bireylere yönelik öncü uygulamaları nedeniyle 2021 yılında YÖK tarafından “Mekanda Erişebilirlik” ödülü ve “Turuncu Bayrak” almıştır.  Bu süreçteki özverili çalışmalarından ötürü fakültemiz akademik ve idari personeli başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 15.12.2022
Okunma Sayısı: 597
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!
Haberler