YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Programı Ön Ziyaret Programı Gerçekleştirildi

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) kapsamında, YÖKAK tarafından belirlenen 8 kişilik Değerlendirme Takımı tarafından üniversitemize ön ziyaret gerçekleştirildi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen ziyaretler, 4 oturumda yapıldı.

İlk oturumda, Değerlendirme Takımı ile Rektörlük üst yöneticileri arasında değerlendirme süreci ve üniversitemiz kalite güvencesi sistemi hakkında genel bir görüşme gerçekleştirildi.

İkinci oturumda, Değerlendirme Takımı, üniversitemiz Kalite Komisyonunun üyeleri ile İzleme ve Yönlendirme Komisyonlarının başkanlarıyla görüştü. Görüşmelerde üniversitemiz kalite güvencesi sisteminin işleyişi değerlendirildi.

Üçüncü ve dördüncü oturumlarda, üniversitemiz kalite güvencesi sisteminin birimlerdeki işleyişi değerlendirildi. Bu kapsamda, üçüncü oturumda Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğü, Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Merkezi, Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Toplumsal Katkı ve Paydaşlar Koordinatörlüğü yöneticileriyle görüşüldü. Dördüncü oturumda ise Strateji Geliştirme, Öğrenci İşleri, Personel, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlıkları ve Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi yöneticileri ile görüşüldü.

YÖKAK KAP, saha ziyareti ile devam edecek. Bu kapsamda, 11-14 Aralık tarihlerinde Değerlendirme Takımı tarafında üniversitemize saha ziyareti gerçekleştirilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 15.11.2022
Okunma Sayısı: 991
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!