Senato Kararları Top. No: 534

Toplantı Tarihi:20/02/2020

Toplantı No     :534

1-2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerinde Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine dair Bakanlar Kurul Kararının 12’nci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “Öğrenci sayısı on ve altında kalan ikinci öğretim programında öğrenim gören öğrenciler, Üniversitenin talebi ve Yükseköğretim Kurulunun uygun görüşü üzerine birinci öğretim programına aktarılır ve bu öğrenciler birinci öğretim katkı payı esasına tabi olur.” Hükmü gereğince aşağıda belirtilen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin aynı programların birinci öğretimine aktarılmalarının uygunluğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına arzına oy birliği ile karar verildi.

2-Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmelik değişikliğinin birimden geldiği ekteki şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

3-Üniversitemiz Yönetim Kurulunda Profesör Temsilcisi olarak görev yapan İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Genel Gazetecilik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celalettin VATANDAŞ’ın yerine Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümü Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yüksel METİN’in 2547 sayılı Kanunun 15 inci maddesi ve Üniversitelerde Akademik Teşkilat Yönetmeliğinin 6 ncı maddesi uyarınca 20/02/2020 tarihinden itibaren 4 (dört) yıl süreyle Profesör Temsilcisi olarak seçilmesine oy birliğiyle karar verildi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 25.08.2020
Okunma Sayısı: 52
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!