KİŞİSEL BİLGİLER
Adı Soyadı Öğretim Görevlisi Adil Levent YÜKSEL
Birimi Güzel Sanatlar Fakültesi
Bölüm Müzik Bölümü
Ana Bilim Dalı Müzik Bilimleri Anasanat Dalı
Telefon 2462113552
E-Posta leventyuksel@sdu.edu.tr
YÖK Akademik Adrese Gitmek İçin Tıklayınız.
Bu sayfadaki kişisel verilerin görünürlüğü KVKK 8. madde hükmü uyarınca ilgili kişinin açık rızası kapsamındadır. Kişisel verilerinizin görünürlüğünü veya hali hazırdaki verilerinizi Personel Bilgi Sistemi (PBS) ve Akademik Bilgi Sistemi (ABS) üzerinden düzenleyebilirsiniz.
ÖĞRENİM BİLGİLERİ
Lisans GAZİ ÜNİVERSİTESİ MÜZİK EĞİTİMİ 12.07.1993
Yüksek Lisans GAZİ ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ 08.10.1996
Doktora
AKADEMİK YAYIN ANALİZLERİ
İLGİ ALANLARI
Muzik Teknolojisi,PC ortamında müzik programları ve uygulamaları,Mobil müzik uygulamaları
YAYINLAR
 • Ulusal toplantıda sunularak tam metin olarak yayımlanan bildiri
 • 1 Sample Ses Teknolojisinin Müzik Eğitiminde Kullanılabilirliği, 8.Ulusal Müzik Eğitimi Sempozyumu,23-25 Eylül 2009, Samsun OMÜ
 • 2 Müzik Öğretmeni Adaylarının PC Ortamı İçin Yazılmış Olan Müzik Programları Ve Yazılımlarını Kullanmalarının Gerekliliği, 1924-2004 Musiki Muallim Mektebinden Günümüze Müzik Öğretmeni Yetiştirme Sempozyumu, SDÜ Isparta
 • Ulusal toplantıda poster, sözlü sunum ve gösterim
 • 1 Sample Ses Teknolojisinin Müzik Eğitiminde Kullanılabilirliği, 8.Ulusal Müzik Eğitimi Sempozyumu,25 Eylül 2009, VII. Oturumunda sözlu sunum ve gösterim, Samsun OMÜ
 • 2 Müzik Öğretmeni Yetiştirmenin Tarihsel Gelişimi (Powerpoint Sunum-Arşiv Araştırması), 1924-2004 Musiki Muallim Mektebinden Günümüze Müzik Öğretmeni Yetiştirme Sempozyumu, SDÜ Isparta
 • 3 1924-2004 Musiki Muallim Mektebinden Günümüze Müzik Öğretmeni Yetiştirme Sempozyumu açılışında Müzik Öğretmeni Yetiştirmenin Tarihsel Gelişimi konulu görsel ve işitsel sunu / gösterim .SDÜ Isparta-2004
 • 4 Müzik Öğretmeni Adaylarının PC Ortamı İçin Yazılmış Olan Müzik Programları Ve Yazılımlarını Kullanmalarının Gerekliliği konusundaki sözlü sunum, 1924-2004 Musiki Muallim Mektebinden Günümüze Müzik Öğretmeni Yetiştirme Sempozyumu, SDÜ Isparta
 • Uluslararası toplantıda poster, sözlü sunum ile gösterimleri
 • 1 26-29 Nisan 2010 tarihinde, 18.EAS ( Avrupa Müzik Eğitimcileri Birliği ) Uluslararası Kongresinin Bolu-Abant İzzet Baysal Üniversitesinde düzenlediği kurslar çerçevesinde, tarafımdan verilen "Sample Ses Teknolojisinin Kişisel Bilgisayarlar ( PC ) Üzerindeki Uygulama Alanları" konulu 6 saatlik müzik teknolojisine yönelik kurs (wokshop) da, sözlu sunum ve müzik teknolojisinin uygulama alanlarının gösterimleri.
 • Yüksek Lisans Tezi
 • 1 " Erken Müzik Eğitimi Kurumları olan Çocuk Koroları'nın Meslek Seçimine Etkileri " konulu Gazi Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Müzik Eğitimi A.B.D ' da Yüksek Lisans tez.
 • Ulusal kuruluşlarca desteklenen projede görev alma
 • 1 1999 yılında üniversitemizce düzenlenen Aktif Öğrenme-Öğretme Stratejileri ( İlköğretim Müfettişleri Semineri ) kapsamında İlköğretimde Müzik Öğretimi dersi öğretim elemanlığı görevinde bulunmuştur.
 • Uluslararası sempozyum, kongre, kurs (workshop) düzenlenmesi gibi etkinliklerde görev almak
 • 1 I. Uluslararası, 4.Ulusal Eğirdir Turizm Sempozyumu ve Göller Bölgesi Çalıştayı'nın, "Müzik Çalışma Grubunda" moderatörlüğünü Uzman Selin ŞEN'in (BAKA, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı) yürütmüş olduğu toplantıya Sümer EZGÜ– Ses Sanatçısı, Orhan SAYGICI – TRT Ankara Radyosu Ses Sanatçısı, Okt. Çetin KORUK – SDÜ Müzik Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi Md. Av. Çetin AKÖZ – Isparta Musiki Cemiyeti Başkan Ve Koro Şefi, Ömer ALTUNBAŞ – Müzik Eğitmeni Hilmi ÖZDEMİR – Halk Ozanı ile gerçekleştirilmiş etkinliğe katılım.
 • 2 S.D.Ü.-Güzel Sanatlar Fakültesi, 2. Uluslararası Isparta Taş Heykel Sempozyumu Düzenleme Kurulu üyeliği.
 • Ulusal sempozyum, kongre, kurs (workshop) düzenlenmesi gibi etkinliklerde görev almak
 • 1 14-17 KASIM 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olan " I.Burdur Sempozyumu " Düzenleme Kurulu üyeliği.
 • 2 1924-2004 Musiki Muallim Mektebinden Günümüze Müzik Öğretmeni Yetiştirme Sempozyum Düzenleme Kurulunda Görev almıştır.
 • Alanı ile ilgili olarak panel, konferans, seminer, açık oturum ve söyleşi gibi etkinliklerde konuşmacı yada panelist olarak görev yapmak
 • 1 S.D.Ü.-Senirkent M.Y.O da 27 Şubat 2008 tarihinde, G.S.F. öğretim elemanları tarafından düzenlenen "Sanat" konulu söyleşi programı kapsamında,"Antonio Vivaldi-Dört Mevsim Keman Konçertoları Sunumu-Dinleti" sini gerçekleştirmiştir.
 • 2 1999 yılında üniversitemizce düzenlenen " İlköğretim Müfettişleri Semineri " Kültür Etkinlikleri kapsamında , 22.07.1999 tarihinde, SDÜ-Oditoryumunda verilen " Bilgisayar ve Kaset Destekli Müzik Öğretimi " konferans.
 • Özgün sanat eserlerinin, tasarımların yada yorum çalışmalarının yurtdışında sanat, eğitim ve kültür kurumlarınca satın alınması; proje bedeli veya telif hakkı ödenmiş veya sanat eserinin alımı yapılmış olmak kaydıyla sinema, televizyon, radyo gibi yayın organlarında yer alması veya gösterime, dinletime girmesi ve tasarım projelerinin dış ülkelerde uygulanması
 • 1 22 Ağustos-01 Eylül 2011 tarihleri arasında, Bulgaristan'ın Nessebar, Sveti Vlas, Pomorie ve Burgas şehirlerinde, World Folk Academy ve Euro Folk Academy kurumları tarafından "W O R L D F O L K 2011" festivali gerçekleşmiştir. UNESCO desteğiyle World Association of Folklore Festivals "WAFF" ile European Association of Folklore Festivals "EAFF" düzenlemiş oldukları "W O R L D F O L K 2011" festivalinde; gerçekleştirilen orkestra performanslarında, düzenlemeleri şahsıma ait olan "Gıcır Gıcır Gelir" türküsünün telif haklarını, "Balkan Folk Academy ltd" ve "Euro Folk Academy ltd." kontrat ve ıslak imzayla verilmesi.
 • 2 22 Ağustos-01 Eylül 2011 tarihleri arasında, Bulgaristan'ın Nessebar, Sveti Vlas, Pomorie ve Burgas şehirlerinde, World Folk Academy ve Euro Folk Academy kurumları tarafından "W O R L D F O L K 2011" festivali gerçekleşmiştir. UNESCO desteğiyle World Association of Folklore Festivals "WAFF" ile European Association of Folklore Festivals "EAFF" düzenlemiş oldukları "W O R L D F O L K 2011" festivalinde; gerçekleştirilen orkestra performanslarında, düzenlemeleri şahsıma ait olan "Ben Giderim Batuma" türküsünün telif haklarını, "Balkan Folk Academy ltd" ve "Euro Folk Academy ltd." kontrat ve ıslak imzayla verilmesi.
 • 3 22 Ağustos-01 Eylül 2011 tarihleri arasında, Bulgaristan'ın Nessebar, Sveti Vlas, Pomorie ve Burgas şehirlerinde, World Folk Academy ve Euro Folk Academy kurumları tarafından "W O R L D F O L K 2011" festivali gerçekleşmiştir. UNESCO desteğiyle World Association of Folklore Festivals "WAFF" ile European Association of Folklore Festivals "EAFF" düzenlemiş oldukları "W O R L D F O L K 2011" festivalinde; gerçekleştirilen orkestra performanslarında, düzenlemeleri şahsıma ait olan "Gökte Yıldız Ay misun?" türküsünün telif haklarını, "Balkan Folk Academy ltd" ve "Euro Folk Academy ltd." kontrat ve ıslak imzayla verilmesi.
 • 4 22 Ağustos-01 Eylül 2011 tarihleri arasında, Bulgaristan'ın Nessebar, Sveti Vlas, Pomorie ve Burgas şehirlerinde, World Folk Academy ve Euro Folk Academy kurumları tarafından "W O R L D F O L K 2011" festivali gerçekleşmiştir. UNESCO desteğiyle World Association of Folklore Festivals "WAFF" ile European Association of Folklore Festivals "EAFF" düzenlemiş oldukları "W O R L D F O L K 2011" festivalinde; gerçekleştirilen orkestra performanslarında, düzenlemeleri şahsıma ait olan "Çökertme" türküsünün telif haklarını, "Balkan Folk Academy ltd" ve "Euro Folk Academy ltd." kontrat ve ıslak imzayla verilmesi.
 • 5 9-19 Temmuz 2010 tarihleri arasında "European Association of Folklore Festivals" komitesi tarafından Bulgaristan’ın Nessebar şehrinde düzenlenen "Euro Folk 2010” festivalin de; orkestra düzenlemeleri kendime ait olan "Gelin Alma Havası", "Avşar Zeybeği", "Serenler Zeybeği" ile "Al yazmam Zeybeği" ses, video görüntüleri'nin yayınlama haklarını"Balkan Folk Academy" ve "Euro Folk Academy" Ltd. firmalarına kontrat ile verilmesi.
 • Özgün sanat eserleri, tasarımlar yada yorum çalışmaları ile yurtiçinde kişisel etkinliklerde bulunmak (Festival, sergi, proje uygulama, gösteri, dinleti, gösterim vb)
 • 1 23 Mayıs 2012 tarihinde, SDÜ Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından; "Engelli Hakları Konulu" etkinlik kapsamında verilen açılış dinletisi programı içerisinde yer alan; Aşık VEYSEL'in "Uzun ince bir yoldayım" türküsünün, şahsıma ait olan türkü düzenlemesi çalınmıştır.
 • 2 26 Ekim 2009-Prof.Dr.M.Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi, SDÜ 2009-2010 Akademik Yılı-Açılış Konseri kapsamında, SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icra edilen konser programında yer alan "Yâr Yüreğim Yâr" (Şanlıurfa) isimli Türkünün; Özgün Yaylı Sazlar Orkestra düzenlemesinin tarafımca yapılması.
 • 3 SDÜ I.Kültür ve Sanat Günleri (28 Nisan 2008) günü Prof.Dr.M.Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezinde verilen "Akademik Yaylı Sazlar Oda Orkestrası" Açılış Konseri kapsamında; J.S.BACH "Air", W.A.MOZART "Eine Kleine Nachtmuzik-Allegro", J.WILLIAMS "The Schnidler List film müziği" , E.TUĞCULAR "Gafil Gezme Şaşkın-Türkü Düzenlemesi" eserlerinin yorumlanması.
 • 4 02 Haziran 2008 tarihinde SDÜ-Prof.Dr. M. Lütfü ÇAKMAKÇI kültür merkezinde 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman DEMİREL'in açılış konuşmasını yapacağı "2008 Haziranında Türkiye ve Dünya" konulu panel programı öncesinde, Akademik Yaylı Sazlar Orkestrası ile birlikte W.A.MOZART "Eine Kleine Nacht Music-Allegro", Erdal TUĞCULAR "Gafil Gezme Şaşkın" ile sipsi ve bağlama'nın solist olarak seslendireceği Burdur yöresi "Serenler Zeybeği" tarafımca düzenlemesinin yapılarak dinleti programının gerçekleştirilmesi.
 • 5 13 Ekim 2008 tarihinde Prof.Dr.M.Lütfi ÇAKMAKÇI Kültür Merkezinde S.D.Ü. 2008/2009 Akademik Yılı Açılış Töreni kapsamında, Akademik Oda Orkestrası ile gerçekleştirilen Açılış konseri'nin ilk eseri; (1995 yılında Eurovision Şarkı Yarışmasında birinci olan Norveç'li The Secret Garden grubu'nun "Dreamcatcher" albümünden bestesi Rolf LOVLAND'a ait ) olan ADAGIO isimli eserin Yaylı Sazlar için tarafımca düzenlenerek yorumlanması.
 • 6 13 Ekim 2008 tarihinde Prof.Dr.M.Lütfi ÇAKMAKÇI Kültür Merkezinde S.D.Ü. 2008/2009 Akademik Yılı Açılış Töreni kapsamında, Akademik Oda Orkestrası ile gerçekleştirilen Açılış konseri'nin ikinci eseri olan "TEKE SÜİTİ" formunun ilk bölümü olan GELİN ALMA HAVASI'nın Bağlama, Cura, Kabak Kemane, Sipsi ve Kaval dan oluşan solistlerine Akademik Oda Orkestrası Yaylı Sazlar Grubu'nun eşlik edebilmesi açısından tarafımca düzenlenerek yorumlanması.
 • 7 13 Ekim 2008 tarihinde Prof.Dr.M.Lütfi ÇAKMAKÇI Kültür Merkezinde S.D.Ü. 2008/2009 Akademik Yılı Açılış Töreni kapsamında, Akademik Oda Orkestrası ile gerçekleştirilen Açılış konseri'nin ikinci eseri olan "TEKE SÜTİ" formunun ikinci bölümü olan AVŞAR ZEYBEĞİ'nin Bağlama, Cura, Kabak Kemane, Sipsi ve Kaval dan oluşan solistlerine Akademik Oda Orkestrası Yaylı Sazlar Grubu'nun eşlik edebilmesi açısından tarafımca düzenlenerek yorumlanması.
 • 8 13 Ekim 2008 tarihinde Prof.Dr.M.Lütfi ÇAKMAKÇI Kültür Merkezinde S.D.Ü. 2008/2009 Akademik Yılı Açılış Töreni kapsamında, Akademik Oda Orkestrası ile gerçekleştirilen Açılış konseri'nin ikinci eseri olan "TEKE SÜİTİ" formunun son bölümü olan SERENLER ZEYBEĞİ'nin Bağlama, Cura, Kabak Kemane, Sipsi ve Kaval dan oluşan solistlerine Akademik Oda Orkestrası Yaylı Sazlar Grubu'nun eşlik edebilmesi açısından tarafımca düzenlenerek yorumlanması.
 • 9 Köy Enstitüleri'nin 67. kuruluş yıldönümü nedeniyle Gönen Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen "Eğitimde Reform ve Finans Sorunu" konulu sempozyumun açılışında Öğr. Gör. Mustafa ERHAN ( Gitar ) ile birliklte verilen açılış konseri.
 • 10 2007-2008 Akademik Açılış Yılı Töreni kapsamında, SDÜ-Yaylı Sazlar Dörtlüsü ile birlikte (I.keman üyeleği) verilen Açılış Konseri.
 • 11 2007 SDÜ 1. Uluslararası Türk Dili ve Edebiyatı Sempozyumunda Astor PİAZZOLA'nın eserinin (Keman-Piyano ) Açılış Dinletisi olarak yorumlanması.
 • 12 T.O.B.B Başkanı Sayın Rıfat HİSARCIKLIOĞLU na üniversitemizce verilen Toplumsal Katkı Töreni açılış konseri. ( Keman - Piyano dinletisi )
 • 13 SDÜ " Fantasia " Klasik Müzik Grubu'nun bir üyesi olarak, 11 Nisan 2001 tarihinde, SDU KÜLTÜR MERKEZİN de verilen konserde, Klasik Batı Müziği keman eserlerinden, G.B. PERGOLESİ ( Siciliano ), J. BRAHMS ( No:5 Macar Dansı ) ile V. MONTİ ( Czardas ) eserlerini yorumladım.
 • 14 10-11 Şubat 2000 tarihinde SDÜ Kültür Merkezinde düzenlenen " Akademik Bilişim " toplantısı ' nın Açılışında Sayın ; İrade ABBASOVA ile birlikte verilen Keman-Piyano konseri.
 • Özgün sanat eserlerinin, tasarımların yada yorum çalışmalarının yurtiçinde sanat, eğitim ve kültür kurumlarınca satın alınması; proje bedeli veya telif hakkı ödenmiş veya sanat eserinin alımı yapılmış olmak kaydıyla sinema, televizyon, radyo gibi yayın organlarında yer alması veya gösterime, dinletime girmesi ve tasarım projelerinin kamu kurum ve kuruluşlarınca uygulanması
 • 1 Afyon Kocatepe Üniversitesi, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon birimince 2014 yılında desteklenen "Keman Eğitim Müziği Dağarcığı" CD destekli kitap için yapılmış olan CD kayıtlarında yer alan *24 Kasım **Al Yemeni ***Çömüdüm ****Gökte Yıldız Ay misun? *****Naz Barı ******Tefenni Zeybeği eserlerinin icrası ile "Tefenni Zeybeği" "Gökte Yıldız Ay misun?" türkü düzenlemelerimin proje telif hakları tarafımdan verilmiştir.
 • 2 2013 TRT "11.Popüler Çocuk Şarkı Yarışması" nda sözü, bestesi ve aranjörlüğü şahsıma ait olan "Bizim Bu Dünya" isimli şarkım; Yarı Finale kalmıştır. TRT kurumuna telif hakları; ıslak imzalı belgeyle devredilmiştir.
 • 3 2002 TRT " Popüler Çocuk Şarkı Yarışması " nda Finalde Yarışmaya hak kazanmış olan ve bu yarışmada 5. sırada Mansiyon alan " Sen de Katıl Bize Yürekten " isimli beste çalışmamın telif haklarını, TRT kurumuna 5 yıl süreyle Yurt içi ve yurt dışı televizyon ve radyo organlarınca yayınlama hakkını devrettim.
 • Özgün sanat eserleri, tasarımlar yada yorum çalışmaları ile ulusal jürili yurt dışı karma sanat/tasarım etkinliklerine kabul edilmek (Festival, sergi, Proje uygulama, gösteri, dinleti, gösterim vb.)
 • 1 10 Temmuz-14 Temmuz 2014 tarihlerinde İtalya, Montecatini şehrinde düzenlenen "V. International Youth Festival-Meet The Tradition" festivali kapsamındaki konserlerde; düzenlemesi şahsıma ait olan "Kocaoğlan Zeybeği" Üç telli ve yaylı sazlar dörtlüsü (quartet) ile çalınmıştır.
 • 2 16-26 Temmuz 2013 tarihleri arasında Makedonya, Ohrid şehrinde "Association of Culture and Models Youth Center Ohrid" tarafından düzenlenen "VII. Macedonian Sun of Alexander" festivaline; Akdeniz Üniversitesi, Devlet Konservatuarı, Geleneksel Türk Müziği Bölümü ile ortak hazırlanan konser performansları içerisinde; şahsıma ait olan "Gıcır Gıcır Gelir" türkü düzenlemesi, Geleneksel Türk Halk Müziği çalgıları ve yaylı sazları dörtlüsü ile kabul edilmiş ve festival boyunca Ohri ve Struga şehirlerinde çalınmıştır.
 • 3 9-19 Temmuz 2010 tarihleri arasında "European Association of Folklore Festivals" komitesi tarafından Bulgaristan’ın Nessebar şehrinde düzenlenen "Euro Folk 2010” festivalin de; şahsıma ait olan "Gelin Alma Havası", "Avşar Zeybeği", "Serenler Zeybeği" ile "Al Yazmam Zeybeği" türkülerinin orkestra düzenlemeleri'nin SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile, bu festivalin orkestra kategorisine kabul edilmesi.
 • Özgün sanat eserleri, tasarımlar yada yorum çalışmaları ile yurtdışında karma veya grup sanat/tasarım etkinliklerine katılmak (Festival, sergi, Proje uygulama, gösteri, dinleti, gösterim vb.)
 • 1 VI. World Music Festivali kapsamında Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hindistan, İran, İsrail, İtalya toplulukları’nın bulunduğu konserlerde, Süleyman Demirel Üniversitesi Müzik Topluluğu içinde keman icrası olarak yer alınmıştır.
 • 2 22 Mayıs-25 Mayıs 2015 tarihlerinde "MUZSA-CSONGRADI MUZSA MUVESZETI EGYESÜLET" organizasyonu ile Macaristan'nın Szegvar ve Szeged'de şehirlerinde düzenlenen "III. Bee Folk Festival" konser etkinliklerine keman ve alto blokflütle katılım.
 • 3 10 Temmuz-14 Temmuz 2014 tarihlerinde İtalya, Montecatini şehrinde düzenlenen "V. International Youth Festival-Meet The Tradition" festivali kapsamında verilen konserlerde keman üyeliği.
 • 4 16-26 Temmuz 2013 tarihleri arasında Makedonya, Ohri şehrinde "Association of Culture and Models Youth Center Ohrid" tarafından düzenlenen "VII. Macedonian Sun of Alexander" festivaline; Akdeniz Üniversitesi, Devlet Konservatuarı, Geleneksel Türk Müziği Bölümü ile ortak hazırlanan konser performansları gerçekleştirilmiştir.
 • 5 22 Ağustos-01 Eylül 2011 tarihleri arasında, Bulgaristan'ın Nessebar, Sveti Vlas, Pomorie ve Burgas şehirlerinde, World Folk Academy ve Euro Folk Academy kurumları tarafından "W O R L D F O L K 2011" festivali gerçekleşmiştir. UNESCO desteğiyle World Association of Folklore Festivals "WAFF" ile European Association of Folklore Festivals "EAFF" düzenlemiş oldukları "W O R L D F O L K 2011" festivalinde, SDÜ Akademik Oda Orkestrası konzertmaisterlik (başkemancılık) görevi.
 • 6 9-19 Temmuz 2010 tarihleri arasında "European Association of Folklore Festivals" komitesi tarafından Bulgaristan’ın Nessebar şehrinde düzenlenen "Euro Folk 2010” festivalin de; orkestra düzenlemeleri şahsıma ait olan "Gelin Alma Havası", "Avşar Zeybeği", "Serenler Zeybeği" ile "Al Yazmam Zeybeği" türkülerinin, SDÜ Akademik Oda Orkestrası konzertmaisteri olarak performans edilmesi.
 • 7 Prof. Muzaffer ARKAN yönetimindeki, Ankara Çoksesli Müzik Derneği , A capella koro ile " 8. Clevland Choir Festival/İngiltere " korist olarak katıldım.
 • 8 Prof. Muzaffer ARKAN yönetimindeki, Ankara Çoksesli Müzik Derneği , A capella koro ile " 2. International Choir Festival / Hollanda " korist olarak katıldım.
 • 9 Prof. Muzaffer ARKAN yönetimindeki, Ankara Çoksesli Müzik Derneği , A capella koro ile " 5. Miskolc Choir Festival / Macaristan " korist olarak katıldım.
 • Özgün sanat eserleri, tasarımlar yada yorum çalışmaları ile yurtiçinde karma veya grup sanat/tasarım etkinliklerine katılmak (Festival, sergi, Proje uygulama, gösteri, dinleti, gösterim vb.)
 • 1 SDÜ “14 Mart Tıp Bayramı” Etkinliği Açılış Dinletisi, SDÜ Akademik Oda Orkestrası I.keman üyeliği, (04 Mart 2018)Prof. Dr. M. Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi
 • 2 SDÜ “Gönen Meslek Yüksek Okulu Kariyer Günleri” Açılış Dinletisi, I.keman üyeliği, (21 Mart 2018) SDÜ Gönen Meslek Yüksekokulu
 • 3 SDÜ “Barok Esintiler” konserinde SDÜ Akademik Oda Orkestrası I.keman üyeliği, (05 Nisan 2018) Prof. Dr. M. Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi
 • 4 MAKÜ'de verilen “Bahar Konseri” programında SDÜ Akademik Oda Orkestrası I.keman üyeliği, (18 Nisan 2018) Mehmet Akif ERSOY Üniversitesi Konferans Salonu
 • 5 SDÜ “Uluslararası Shakespeare Festivali” Açılışında verilen konser programında, SDÜ Akademik Oda Orkestrası I.keman Üyeliği,(24 Nisan 2018) Prof. Dr. M. Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi
 • 6 SDÜ “Güzel Sanatlar Fakültesi II. Genç Sanat Etkinliği” kapsamında verilen “Anadolu Renkleri” konser programında; SDÜ Akademik Oda Orkestrası I.keman üyeliği, (03 Mayıs 2018) GSF Müzik Performans Salonu
 • 7 SDÜ “Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Sergisi” etkinliği açılışında verilen müzik dinletisi, SDÜ Akademik Oda Orkestrası I.keman üyeliği, (07 Mayıs 2018) GSF Sergi alanı
 • 8 SDÜ AR-GE Proje Pazarı etkinlikleri kapsamında Atatürk Spor Salonu ve Yenilikçi Teknolojiler Merkezi Açılışında verilen dinletilerde SDÜ Akademik Oda Orkestrası I.keman üyeliği. (14 Mayıs 2018)
 • 9 Üniversitemizde verilen “Süleyman Demirel’i Anma Konseri” kapsamında, SDÜ Akademik Oda Orkestrası I.keman üyeliği, (18 Haziran 2018) Prof. Dr. M. Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi
 • 10 SDÜ “MSTAS 2018 - XII. Mimarlıkta Sayısal Tasarım Ulusal Sempozyumu” açılış dinletisi, SDÜ Akademik Oda Orkestrası I.keman üyeliği (21 Haziran 2018)Prof. Dr. M. Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi
 • 11 SDÜ "VI. Ulusal Yabancı Dil Eğitimi Kurultayı" açılışında verilen dinletide SDÜ Akademik Oda Orkestrası I.keman üyeliği, (13 Eylül 2018) Prof. Dr. M. Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi
 • 12 1-4 Kasım 2017 tarihlerinde SDÜ’xxde düzenlenen ”Dijital Çağda Kamu Yönetimi ve Politikaları ” KAYFOR15” uluslararası kamu yönetimi forumu açılış konser programında I.keman üyeliği.
 • 13 SDÜ Akademik Oda Orkestrası olarak ”Açıklamalı-Anlatımlı Vals Konseri” etkinliğinde I.keman grubunda yer alınmıştır.
 • 14 SDÜ Akademik Oda Orkestrası, ”2017 Dönem Sonu Konseri” kapsamında I.keman grubunda F.Mendelsohn, J.Massanet, F.Schubert, G.Gershwin, S.Nichifor, G.Bregovitch, S.Martinez bestecileri eserlerinin yer aldığı konser verilmiştir.
 • 15 12 Ekim 2017 Süleyman Demirel Üniversitesi 2017- 2018 Eğitim-Öğretim Açılış Yılı töreni kapsamında verilen ”Açılış Konseri” programında SDÜ Akademik Oda Orkestrası olarak ”Autumn Leaves, Zülüf Dökülmüş, Üsküdara Gider iken, Kara Kabak Kökeni” eserleri icra edilmiştir.
 • 16 08-10 Ekim 2015 tarihleri arasında, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından organize edilen "I.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Hoşgörü, Barış ve Gençlik Festivali" açılış konseri kapsamında, Solist keman: Prof. Dr. Cihat AŞKIN, Orkestra Şefi: Oğuzhan BALCI ile "Afyon Kocatepe Üniversitesi Oda Orkestrası" olarak verilen konserde keman üyeleği.
 • 17 Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde yapılanmış olan "Kocatepe Akademik Orkestrası"nın yıllık periyodik konser programları içerisinde, 09 Ocak 2014 tarihinde Ahmet Necdet SEZER Kampüsü Güzel Sanatlar Fakültesi Çok Amaçlı Salonunda; orkestra şefi Cemi'i Can DELİORMAN yönetiminde verilen "Yeni Yıl Konseri" etkinliğin de I.keman üyeleği.
 • 18 Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde yapılanmış olan "Kocatepe Akademik Orkestrası"nın yıllık periyodik konser programlarıiçerisinde, 25 Nisan 2014 tarihinde Ahmet Necdet SEZER Kampüsü Güzel Sanatlar Fakültesi Çok Amaçlı Salonunda; orkestra şefiOğuzhan BALCI yönetiminde verilen "OĞUZHAN BALCI ESERLERİ KONSERİ" etkinliğinde I.keman üyeleği.
 • 19 Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde yapılanmış olan "Kocatepe Akademik Orkestrası"nın yıllık periyodik konser programları içerisinde, 10 Ekim 2013 tarihinde Ahmet Necdet SEZER Kampüsü Güzel Sanatlar Fakültesi Çok Amaçlı Salonunda; orkestra şefi Prof.Dr. Cihat AŞKIN yönetiminde verilen konser etkinliğin de keman üyeleği.
 • 20 14.02.2012 tarihinde; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle SDÜ Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi (ENMER) tarafından, Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde düzenlenen “Isparta ili ve çevresi için ulaşılabilirlik” konulu konferans'ın Açılış Konseri kapsamındaki konzertmaisterlik görevi.
 • 21 01 Mart 2012 tarihinde, Sirene Davraz Otelinde gerçekleştirilen "IV. Farabi Değişim Çalıştayı"'nın Açılış Töreni kapsamında; SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icrâ edilen açılış dinletisi programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 22 2 Mart 2012 tarihinde, Isparta Merkez Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Konser Salonun da; kurumun öğretmen ve öğrencilerine yönelik açıklamalı konser etkinliği.
 • 23 8 Mart 2012 tarihinde "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinliği'nin; Prof. Dr. M.Lütfi ÇAKMAKÇI Kültür Merkezindeki açılış dinletisi.
 • 24 21 Mart 2012 tarihinde; "21-26 Mart Dünya Ormancılık Haftası Etkinlikleri" kapsamında Prof. Dr. M.Lütfi ÇAKMAKÇI Kültür Merkezinde verilen açılış dinletisi.
 • 25 30 Mart 2012 tarihinde, "Türkiye'de Su Yönetimi ve Göller Bölgesi Paneli" kapsamında; Prof. Dr. M. Lütfi ÇAKMAKÇI Kültür Merkezinde verilen açılış dinletisi.
 • 26 17 Nisan 2012 tarihinde, Gönen Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen "Köy Enstitülerinin 72. Kuruluş Yıldönümü" açılış dinletisi.
 • 27 30 Nisan-4 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenen "Uluslararası Arda Kanpolat Tiyatro Festivali ve Kongresi" kapsamında, GSF Muhsin ERTUĞRUL sahnesinde verilen açılış dinletisi.
 • 28 08 Mayıs 2012 tarihinde; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen "Kariyer Günleri" kapsamında kurumun toplantı salonunda verilen açılış dinletisi.
 • 29 23 Mayıs 2012 tarihinde, SDÜ Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından "Engelli Hakları Konulu" programı kapsamında; Prof.Dr.M. Lütfi ÇAKMAKÇI Kültür Merkezinde verilen açılış dinletisi.
 • 30 08 Haziran 2012 tarihinde "Mezuniyet Töreni" kapsamında, Isparta Şehir Stadyumunda verilen açılış dinletisi.
 • 31 11 Ocak 2011 tarihinde; "Tarım Öğretiminin 165. Yılı Kutlama Etkinliği" Açılış Konseri kapsamında, SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icra edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 32 08 Mart 2011 tarihinde Kadın Sorunları Araştırma Ve Uygulama Merkezi tarafından " 8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Etkinliği Açılış Konseri kapsamında; SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icra edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 33 14 Mart 2011 tarihinde S.D.Ü. Tıp Fakültesi ve Isparta –Burdur Tabip Odası işbirliğinde düzenlenen " 14 Mart Tıp Bayramı" Etkinliği'nin Açılış Konseri kapsamında; SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icra edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 34 17 Mart 2011 tarihinde S.D.Ü. tarafından düzenlenen "4. Uluslararası Endodonti Sempozyumu" Etkinliği'nin Açılış Konseri kapsamında Sirene Davras Otelinde; SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icra edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 35 18 Mart 2011 tarihinde, SDÜ Fen Edebiyat Fakültesi'nin, GSF Metin And Salonunda düzenlediği " TÜBİTAK Bilimsel Öğrenci Projeleri Ödül Töreni " etkinliği açılış konseri kapsamında; SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icrâ edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 36 21 Mart 2011 tarihinde, S.D.Ü. tarafından düzenlenen "Nevruz Kutlamaları" kapsamında; Prof.Dr. M. Lütfi ÇAKMAKÇI Kültür Merkezinde; SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icrâ edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi
 • 37 25 Mart 2011 tarihinde, SDÜ Orman Fakültesinin düzenlediği "2011 Uluslararası Orman Yılı Kutlamaları" kapsamında; Prof.Dr. M. Lütfi ÇAKMAKÇI Kültür Merkezinde; SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icrâ edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 38 18 Nisan 2011 tarihinde, SDÜ Gönen MYO tarafından düzenlenen "Köy Enstitülerinin 71. Kuruluş Yılı Kutlamaları" kapsamında; SDÜ Gönen Meslek Yüksekokulu konser salonunda SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icrâ edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 39 16 Mayıs 2011 tarihinde, MEB Isparta Merkez Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi konser salonunda SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icrâ edilen konser akşamında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 40 27 Mayıs 2011 tarihinde, Kütahya’da düzenlenen “II. Ulusal Hisarlı Ahmet Sempozyumu” kapsamında; Dumlupınar Üniversitesi Oditoryum Salonunda ( Özel Başaran İÖO Salonu ) SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icrâ edilen konser akşamında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 41 17.06.2011 tarihinde; SDÜ 2010-2011 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni kapsamında; Isparta Atatürk Stadyumu'nda gerçekleştirilen konserde SDÜ Akademik Oda Orkestrası konzertmaister(başkemancılık)görevi
 • 42 08.09.2011, "2. Odun Dışı Orman Ürünleri Sempozyumu" kapsamında, Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen açılış konserinde, SDÜ Akademik Oda Orkestrası konzertmaister(başkemancılık)görevi
 • 43 17.11.2011, "2011- 2012 SDÜ Akademik Yılı Açılış Töreni" kapsamında; Prof.Dr.M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılış konserinde, SDÜ Akademik Oda Orkestrası konzertmaister(başkemancılık)görevi
 • 44 05.12.2011, SDÜ, Atatürkçü Düşünce Topluluğu ile Türk Kadınlar Birliği Isparta Şubesinin düzenlediği, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 77. yıldönümü münasebetiyle, Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Cumhuriyetten Günümüze Kadın" konulu panel öncesinde gerçekleştirilen konserde SDÜ Akademik Oda Orkestrası konzertmaister(başkemancılık)görevi
 • 45 13 Ocak 2010 tarihinde SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde Ziraat Fakültesi tarafından "Tarım Öğretiminin 164. Yılı" içerikli düzenlemiş olduğu törenin Açılış Konseri kapsamında; SDÜ Akademik Oda Orkestrasındaki konzertmaisterlik görevi.
 • 46 18 Şubat 2010 tarihinde SDÜ tarafından "Sosyo-ekonomik Değişim ve Dönüşüm Sürecinde Akademik Özgürlük ve Kurumsal Özerklik" panelinin öğleden sonraki oturumun da; SDÜ Akademik Oda Orkestrası Açılış Konseri Programında yer alan I.W.A.MOZART "Küçük Bir Gece Müziği-Allegro", II.Isaac ALBENIZ "Tango in D",III.Düz.:Erdal TUĞCULAR "Gafil Gezme Şaşkın", IV.Düz: A.Levent YÜKSEL "Avşar Zeybeği" eserlerinin Konzertmaister(başkemancılık) görevi.
 • 47 17 Nisan 2010 tarihinde SDÜ Gönen MYO salonun da "Köy Enstitülerinin Kuruluşunun 70.Yılı" kapsamında SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile verilen, açılış konserin de konzertmaister (başkemancılık) görevi.
 • 48 23 Mart 2010 tarihinde SDÜ Orman Fakültesi tarafından düzenlenen "Dünya Ormancılık Haftası" etkinlikleri kapsamında, SDÜ Akademik Oda orkestrası ile verilen açılış konserinde konzertmaister (başkemancılık) görevi.
 • 49 03 Haziran 2010 tarihinde düzenlenen "International Week (Uluslararası Etkinlik Haftası)" açılış konserin de SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile verilen konserde konzermaister (başkemancılık) görevi.
 • 50 04 Haziran 2010 tarihinde düzenlenen "Prof. Dr. Pier Ugo CALZOLARI" için Fahri Profesörlük töreni açılışında SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile verilen konserde konzertmaister (başkemancılık) görevi.
 • 51 15 Mart 2010 tarihinde SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde "Tıp Bayramı" açılış konserinde SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile verilen konserde konzermaister (başkemancılık) görevi.
 • 52 11 Ekim 2010 tarihinde, Prof.Dr.M.Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi, SDÜ 2010-2011 Akademik Yılı-Açılış Konseri kapsamında, SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icra edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 53 22 Ekim 2010 tarihinde; Prof.Dr.M.Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi, "Uluslararası INGED Konferansı" Açılış Konseri kapsamında, SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icra edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 54 02 Aralık 2010 tarihinde; Prof.Dr.M.Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi, "5. Ulusal Meslek Yüksekokulları Müdürler Toplantısı" Açılış Konseri kapsamında, SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icra edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 55 24 Aralık 2010 tarihinde; Prof.Dr.M.Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi "Geleneksel Biniş Giyme Töreni" Açılış Konseri kapsamında, SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icra edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 56 26 Ekim 2009-Prof.Dr.M.Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi, SDÜ 2009-2010 Akademik Yılı-Açılış Konseri kapsamında, SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile icra edilen konser programında konzertmaisterlik (başkemancı) görevi.
 • 57 27-31 MART 2008 tarihleri arasında Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü tarafından oynanan "İstanbul Efendisi" isimli oyunun tiyatro müziğinin hazırlanması.
 • 58 28 Kasım 2008 Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde Roma La Sapienza Üniversitesi Öğretim Üyeleri'nden Prof.Pier Paolo Mariani'ye, üniversitemiz tarafından verilecek olan "Fahri Doktora Payesi" töreni açılış konseri kapsamında; H.ARLEN "Somewhere over the rainbow", A.Lloyd WEBER "Memory", G.PUCCINI "O mio babino caro", Düz. E.TUĞCULAR "Sabahın seherinde", İtalyan Napoliten Şarkılarından "Torna a surrento" ile " O sole mio" eserlerinin piyano eşliklerinin tarafımdan yorumlanması.
 • 59 "Musiki Muallim Mektebi'nin Kuruluşunun 80.Yıl Etkinlikleri" kapsamında Gazi Üniversitesi Birleşik Akademik Orkestrasında (2 Kasım 2004) SDÜ'yü temsilen verilen Orkestra Konseri,I.keman orkestra üyeliği.
 • 60 SDÜ " Fantasia " Klasik Müzik Grubu'nun bir üyesi olarak, 09 Mayıs 2001 tarihinde, Çukurova Üniversitesi, 10. BAHAR ŞENLİKLERİ etkinlikleri kapsamında,Arif KANSU Salonunda icra edilen konserde, Klasik Batı Müziği keman eserlerinden, G.B. PERGOLESİ ( Siciliano ), J. BRAHMS ( No:5 Macar Dansı ) ile V. MONTİ ( Czardas ) eserlerini yorumladım.
 • 61 SDÜ " Fantasia " Klasik Müzik Grubu'nun bir üyesi olarak, 2001 yılında, Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Bahar Şenliği kapsamında, Klasik Batı Müziği keman eserlerinden, G.B. PERGOLESİ ( Siciliano ), J. BRAHMS ( No:5 Macar Dansı ) ile V. MONTİ ( Czardas ) eserlerini yorumladım.
 • 62 Üniversitemizce Sayın ; Haydar ALİYEV ve Rauf DENKTAŞ ' a verilen Fahri Doktora " töreni ' nin Açılış Konseri programında W.A. MOZART ' ın Si bemol Majör Keman ve Piyano Sonatı ' nın I. bölümü, J.S.BACH ' ın " Ave Maria " ve J. BRAHMS ' ın No:5 Macar Dansı eserlerini, piyano eşliğinde İrade ABBASOVA ile birlikte yorumladım.
 • 63 " 2000 yılında Akdeniz Üniversitesinde düzenlenen, YÖK Rektörler Toplantısı ile OBİA Sergi Salonu'nun Açılış Konserleri "
 • 64 22.09.1997 tarihinde Burdur ' da " Akdeniz Üniversitesi, Burdur Veterinerlik Fakültesi " nin Açılış Konserini Öğr. Gör. Hatice EKİNCİ ile yorumladım.
 • Uluslararası ölçekte sempozyum, festival, kurs (workshop), bienal, trienal gibi sanat/tasarım etkinliklerine eserleriyle katılmak
 • 1 VI. World Music Festivali kapsamında Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hindistan, İran, İsrail, İtalya toplulukları’nın bulunduğu konserlerde, ”Sen bu yaylaları yaylayamazsın” türküsünün özgün düzenlemesi tarafımca yapılmıştır.
 • 2 SDÜ tarafından 18 Şubat 2010 tarihinde "Sosyo-ekonomik Değişim ve Dönüşüm Sürecinde Akademik Özgürlük ve Kurumsal Özerklik" paneli öğleden sonraki oturumun da, SDÜ Akademik Oda Orkestrası Açılış Konseri içinde IV.eser olarak yer Alan "Avşar Zeybeği" düzenlememin, mahalli sanatçılardan Hüseyin DEMİR(Sipsi), Sabri ÖZDEMİR(İkitelli) ile Çetin KORUK(BAĞLAMA), Deniz YILDIZ(Kaval) tarafından icra edilmesi
 • 3 26-29 Nisan 2010 tarihinde, Bolu-Abant İzzet Baysal Üniversitesinde düzenlenen 18.EAS ( Avrupa Müzik Eğitimcileri Birliği ) Uluslararası Kongresinde düzenlenen kurslar çerçevesinde, tarafımdan verilen "Sample Ses Teknolojisinin Kişisel Bilgisayarlar ( PC ) Üzerindeki Uygulama Alanları" konulu 6 saatlik müzik teknolojisine yönelik kurs (wokshop) da, özgün komposizyonlarımın uygulanması.
 • Ulusal ölçekte sempozyum, festival, kurs (workshop), bienal, trienal gibi sanat/tasarım etkinliklerine eserleriyle katılmak
 • 1 27 Mayıs 2011 tarihinde Kütahya’da gerçekleştirilen “II. Ulusal Hisarlı Ahmet Sempozyumu” kapsamında, Dumlupınar Üniversitesi Oditoryum Salonunda ( Özel Başaran İÖO Salonu )verilen konser programı içinde çalınan; Gelin Alma Havası, Serenler Zeybeği ve Avşar Zeybeği türküleri'nin şahsıma ait olan orkestra düzenlemeleri ile bu sempozyuma katılmak.
 • 2 14 Mart 2008 Tıp Bayramı münasebetiyle S.D.Ü. Tıp Fakültesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Isparta-Burdur Tabip Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen törende Yaylı Sazlar Dörtlüsü ile birlikte verilen açılış konseri yer alan "Serenler Zeybeği (Burdur)" türküsü'nün quartet ve bağlama için düzenlemesi.
 • Uluslararası jürili sanat ve tasarım etkinliklerinde eserleriyle ödül almak
 • 1 22 Ağustos-01 Eylül 2011 tarihleri arasında, Bulgaristan'ın Nessebar, Sveti Vlas, Pomorie ve Burgas şehirlerinde, World Folk Academy ve Euro Folk Academy kurumları tarafından "W O R L D F O L K 2011" festivali gerçekleşmiştir. UNESCO desteğiyle World Association of Folklore Festivals "WAFF" ile European Association of Folklore Festivals "EAFF" düzenlemiş oldukları "W O R L D F O L K 2011" festivalinde; gerçekleştirilen orkestra performanslarında, düzenlemeleri şahsıma ait olan "Gıcır Gıcır Gelir", "Ben Giderim Batuma", "Gökte Yıldız Ay misun?", "Çökertme" türkülerininde yer aldığı programlar sonucunda, juri tarafından "MAESTRO ACADEMIC" diploması, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da onaylanarak "MAESTRO ACADEMIC" diploması tarafıma ulaştırılmıştır.
 • Ulusal jürili sanat ve tasarım etkinliklerinde eserleriyle ödül almak
 • 1 2013 TRT "11.Popüler Çocuk Şarkı Yarışması" nda sözü, bestesi ve aranjörlüğü şahsıma ait olan "Bizim Bu Dünya" isimli şarkım; Yarı Finale kalmıştır.
 • Görsel, işitsel veya görsel-işitsel üretimlerde bulunmak
 • 1 1-4 Kasım 2017 tarihlerinde SDÜ'de düzenlenen "Dijital Çağda Kamu Yönetimi ve Politikaları" KAYFOR15" uluslararası kamu yönetimi forumu açılış konser programındaki "Dos Gardenias" isimli eserin yaylı çalgılara yönelik düzenlemesi tarafımca yapılmış ve icra edilmiştir.
 • 2 12 Ekim 2017 Süleyman Demirel Üniversitesi 2017- 2018 Eğitim-Öğretim Açılış Yılı töreni kapsamında verilen ”Açılış Konseri” programında yer alan Kara Kabak Kökeni isimli türkü’xxnün yaylı çalgılar düzenlemesi şahsımca yapılmış ve bu etkinlikte icra edilmiştir.
 • Kamu ve özel kurum ve kuruluşlarda görev yada katkı
 • 1 11-13 Haziran 2010 tarihleri arasında düzenlenen "11.Isparta Uluslararası Gül, Halı, Kültür ve Turizm Festivali" programı içerisinde; 12 Haziran 2010 Isparta Meydanında SDÜ Akademik Oda Orkestrası ile verilen, açıkhava konserin de konzertmaister (başkemancılık) görevi.
 • 2 " Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi " sanat danışmanlığı üyeliği ile aynı kurumdaki öğrencilere hafta sonları duzenlenen Keman derslerinde öğretmenlik görevi.
VERDİĞİ DERSLER
Anaçalgı 1 ( Keman ) [ Eski Lisans Prg. ]
Anaçalgı 2 ( Keman ) [ Eski Lisans Prg. ]
Anaçalgı 3 ( Keman ) [ Eski Lisans Prg. ]
Anaçalgı 4 ( Keman ) [ Eski Lisans Prg. ]
Anaçalgı 5 ( Keman ) [ Eski Lisans Prg. ]
Anaçalgı 6 ( Keman ) [ Eski Lisans Prg. ]
Armoni 1 ( Dikey Çokseslendirme ) [ Eski lisans Prg. ]
Armoni 2 ( Dikey Çokseslendirme ) [ Eski lisans Prg. ]
Armoni 3 ( Dikey Çokeselendirme ) [ Eski Lisans Prg. ]
Bireysel Çalgı Eğitimi-1 ( Keman )
Eğitim Müziği Dağarı [ Eski Lisans Prg. ]
Eser Çözümleme 1 [ Eski Lisans Prg. ]
Eser Çözümleme 2 [ Eski Lisans Prog. )
Kontrpuan ( Yatay Çokseslendirme ) [ Eski Lisans ]
Müzik Kültürü
Müzik Teorisi ve İşitme Eğitimi 1
Müzik Teorisi ve İşitme Eğitimi 3
Müzik Türleri ve Biçimleri [ Eski Lisans ]
Müziksel İşitme , Okuma ve Yazma 6 [ Eski Lisans ]
Müziksel İşitme, Okuma ve Yazma 3 [ Eski Lisans ]
Müziksel İşitme, Okuma ve Yazma 4 [ Eski Lisans ]
Müziksel İşitme, Okuma ve Yazma 5 [ Eski Lisans Prg. ]
Okul Çalgıları-1
Okul Çalgıları-3
Okul Çocuk Çalgıları [ Eski Lisans Prg. ]
Özel Öğretim Yöntemleri-2
Seçmeli 1 ( Çocuk Şarkıları Repertuarı ve Öğretimi ) [ Yeni Lisans Prog. ]
Seçmeli 2 ( Çocuk Şarkıları Repertuarı ve Öğretimi ) [ Yeni Lisans Prg. ]
Seçmeli-2 ( Armoni )
Türk Müziği Çokseslendirme 1 [ Eski Lisans Prg. ]
Türk Müziği Çokseslendirme 2 [ Eski Lisans Prg. ]
 
Bu İçeriği Paylaş!