SDÜ Online Girişimcilik Maratonu Tamamlandı

University4Society ve Süleyman Demirel Üniversitesi Girişimcilik Merkezi (GİMER) işbirliğiyle düzenlenen SDÜ Online Girişimcilik Maratonu sona erdi. Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü Prof. Dr. Serdal Terzi, GİMER Müdürü Doç. Dr. Pınar Göktaş ve Öğr. Gör. Nilay Şengöl’dan oluşan düzenleme kurulu tarafından 15-16-17 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen maratona, 360 katılımcı ile rekor başvuru alındı.

48 ekip, 26 saatte problem tanımı, ekip kurma, eğitim ve mentorluk alma, iş birliği kurma, iş geliştirme, sunum yapma ve ön jüri değerlendirme aşamalarından geçti. Final jüri sunumlarına ise 15 ekip kaldı. Program boyunca 250’den fazla mentorluk görüşmesi gerçekleştirildi. Ayrıca yalın kanvas ve sunum eğitimleri tamamlandı.

Türkiye’de girişimcilik ile ilgili iş insanları ve akademisyenlerden oluşan jüri üyelerinin başarılı bulduğu projeler :

  • Çiftçiden Halka          
  • Oyunlaştırılmış IK Platformu 
  • İşitme Engellilere Translator
  • Yaşamadığınız Eve Kira Ödeme        
  • Yurt Dışı Acenta Marketplace          
  • Nemden Suya

olarak belirlendi. Bu ekipler University4Society Hızlandırma programına katılım hakkı elde etmekle birlikte sunum yapan finalistlere SDÜ Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü Prof. Dr. Serdal Terzi tarafından Ön Kuluçka Desteği, Patent Desteği, Proje Yazım Desteği, Prototip Atölyesi Kullanımı ve Göller Bölgesi Teknokentte Ofis imkanı sağlandı. Ayrıca SDÜ Online Girişimcilik Maratonunda mentor ve jüri üyesi olarak görev alan katılımcılara SDÜ Bilim Ormanında adlarına özel fidan dikildi.

 

Güncelleme Tarihi: 26.04.2021
Okunma Sayısı: 512
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!