TEKNOFEST 2021 İçin Geri Sayım Başladı

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde hazırlanan “Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST” bu yıl dördüncü kez kapılarını açıyor.

Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve TÜBİTAK gibi kamu kurumlarının yanı sıra ASELSAN, BAYKAR, HAVELSAN, ROKETSAN gibi ülkemizin milli teknoloji geliştirme sürecinde kritik rol oynayan firmaların akademik kurumların, medya kuruluşlarının da aralarında bulunduğu 67 paydaş kurumun işbirliğinde düzenlenen TEKNOFEST, Eylül ayında Atatürk Havalimanında hayalini gerçekleştirmek isteyen binlerce genci bekliyor.

Ülkemizin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden biri olan “TEKNOFEST”, çeşitli disiplin ve kategorilerdeki teknoloji yarışmaları ile gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusundaki heyecanını paylaşmaya hazırlanıyor. Bu yıl 35 yarışmanın yer alacağı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST bünyesindeki teknoloji yarışmalarına son başvuru tarihi 28 Şubat 2021.

TEKNOFEST programına ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız

Yarışmalar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 22.02.2021
Okunma Sayısı: 1199
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!