Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalında Lisansüstü Program Sayısı Üçe Yükseldi

Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü lisansüstü programlarına iki yeni program daha eklendi.  Uluslararası İlişkiler Anabilim dalı altında “Uluslararası İlişkiler İkinci Öğretim Tezli Yüksek Lisans” ve “Uluslararası İlişkiler Doktora” programları açıldı.

Uluslararası İlişkiler İkinci Öğretim Tezli Yüksek Lisans Programı

2002 yılından beri tezli yüksek lisans programı bulunan Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalında bu gelişme ile eğitim öğretim faaliyetlerini yürüten lisansüstü program sayısı üçe yükseldi. “Uluslararası İlişkiler İkinci Öğretim Tezli Yüksek Lisans” programı; Uluslararası İlişkiler konularına ilgi duyan ve kendisini geliştirmek isteyen çalışan profesyonellere, tezli yüksek lisans yapma imkanı sunuyor. Hem çalışıp hem de akademik kariyer yapmak, ileride doktora eğitimi de almak isteyenler için en doğru tercih olarak öne çıkan “Uluslararası İlişkiler İkinci Öğretim Tezli Yüksek Lisans” programı sayesinde çalışanlar, mesai saatleri dışında eğitimlerini sürdürebilme fırsatı buluyor.

Uluslararası İlişkiler Doktora Programı

Uluslararası İlişkiler Doktora Programı ise lisansüstü eğitimlerini devam ettirmek isteyenlerin kariyerlerini geliştirmeleri için önemli bir adım.  Hem ilimiz hem de Denizli, Afyon, Uşak, Burdur gibi çevre iller için kayda değer bir gelişme olan Uluslararası İlişkiler Doktora Programı ile araştırma görevlileri, yüksek lisans sonrasında doktora programına devam etme imkânı buluyor. Lisansüstü programlar ile Üniversitemiz, ülkemizin uluslararası ilişkiler alanında ihtiyaç duyduğu akademisyenlerin yetiştirilmesine katkı sağlıyor.

Bölge çalışmalarına yönelmek isteyen öğrencilerin dikkatini çekecek

Bu programlarda kuram ve pratiği içeren derslerin yanı sıra verilecek Kafkasya, Orta Asya,  Balkan Gelişmeleri ve Türkiye, Rus Dış Politikası, Çin Dış Politikası, Doğu Asya'da Karşılaştırmalı Ekonomi-Politik gibi dersler de bölge çalışmalarına yönelmek isteyen öğrencilerin dikkatini çekecek nitelikte.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için önemli fırsat

Ayrıca yabancı öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği bir alan olarak Uluslararası İlişkiler anabilim dalında, bu yeni iki program sayesinde yabancı öğrencilerin eğitim taleplerine daha fazla cevap verilebilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 09.02.2021
Okunma Sayısı: 1304
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!