2020 YÖKAK İzleme Programı Gerçekleştirildi

2017 yılında özerk olarak faaliyete başlayan Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK), tüm yükseköğretim kurumlarını kalite, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı ve yönetim sistemi ana konularında her beş yılda bir kurumsal dış değerlendirme süreçlerinden geçirmektedir. Bu kapsamda, üniversitemiz YÖKAK’ın 2017 yılında kurumsal dış değerlendirmeden geçmişti.

2017 yılında YÖKAK ve SDÜ web sayfalarında yayınlanan Kurumsal Geri Bildirim Raporu kapsamında kalite süreçleri ile ilgili olarak üniversitemiz tarafından yapılan çalışmaları değerlendirmek ve bir ara rapor hazırlamak üzere İzleme Ziyareti gerçekleştirildi. Ziyaret programı COVİD-19 salgınından dolayı çevrimiçi toplantı şeklinde yapıldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu, Prof. Dr. Nihat Ayyıldız, Prof. Dr. Mehmet Saltan, Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü Prof. Dr. Serdal Terzi, kalite komisyon üyeleri ile SDÜ Senatosu üyelerinin katıldığı toplantıya; YÖKAK’tan Prof. Dr. Mine Gülden Polat takım başkanı, Prof. Dr. Necip Şimşek ile Prof. Dr. Adem Başıbüyük akademik değerlendirici, Dr. Öğr. Üyesi Gonca Uludağ da gözlemci olarak katıldı.

Beş oturum şeklinde düzenlenen toplantıda; Rektör Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, üniversitemiz bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Saltan, Covid-19 salgını sürecinde yürütülen faaliyetler; Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu kalite süreçleri ve kalite faaliyetleri; Prof. Dr. Nihat Ayyıldız uzaktan öğretim sürecinde eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında bilgileri içeren sunumlarını gerçekleştirdi.  Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü Prof. Dr. Serdal Terzi ise üniversitemizin araştırma geliştirme faaliyetlerini değerlendirdi.

Toplantıda son olarak İzleme Takımı tarafından gelen sorular cevaplandırıldı ve genel bir değerlendirme yapıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29.12.2020
Okunma Sayısı: 1696
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!