SDÜ Engelsiz Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi “Erişilebilir Üniversite Ödülü”ne Aday

Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve tek Engelsiz Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, “Erişilebilir Üniversite Ödülü” adayları arasında yerini aldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran uygulama, tasarım ve projeleri ödüllendirmek adına hayata geçirilen oylama başladı. Toplamda 9 kategorinin yer aldığı oylamada Üniversitemiz Engelsiz Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi “Erişilebilir Üniversiteler” kategorisinde aday gösterildi.

Oylama kapsamında “Erişilebilirlik Ödülü”; "Erişilebilir Tasarımlar ve Ürünler”, “Erişilebilir Dijital Uygulamalar”, “Erişilebilir Kamu ve Kurum Kuruluşları”, “Erişilebilir Üniversiteler”, “Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri”, “Erişilebilir İşyerleri”, “Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri”, “Erişilebilirlik Alanında Bilimsel Çalışmalar” ve “Projeler ve Erişilebilir Medya İçeriği" kategorilerinde oylama yapılabilecek.

Bakanlığın başlattığı oylamada; engelli bireylerin sosyal ve ekonomik hayata katılımına ve kamu hizmetlerinden yararlanmalarına katkı sağlayan proje, uygulama ve hizmetlerini kamuoyuna duyurmak ve erişilebilirlik alanında yapılabilecek çalışmaları teşvik etmek amaçlanıyor.

Oylamaya katılmak için tıklayınız

 

Güncelleme Tarihi: 17.12.2020
Okunma Sayısı: 2355
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!