Çevrimiçi Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Başladı

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi tarafından Covid-19 virüsü salgını nedeniyle psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireyler için online psikolojik danışma hizmeti başlatıldı.

Psikolojik desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimiz ve personelin danışmanlık randevusu almak için SDÜ Mobil Uygulamasından rezervasyon oluşturmaları gerektiğini belirten Psikolog Sıddıka Yavuz, tıpkı yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi çevrimiçi görüşmelerde de gizlilik ve mahremiyeti sağlamanın öncelikli olduğunu söyledi.

Görüşmelerin Microsoft Teams Programı Office 365 hesabından gerçekleştirileceğinin altını çizen Psikolog Yavuz, başvuruda bulunmak isteyenlerin mutlaka sdu.edu.tr uzantılı e-posta adresleri ve şifreleri ile bu uygulamaları aktifleştirmeleri gerektiğini vurguladı.

Görüşmelerin bölünmemesi amacıyla sessizliğin sağlanmasının önemli olduğunu da kaydeden Yavuz, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Biriminde “depresyon”, “kaygı bozuklukları”, “iletişim problemleri ve sosyal fobi”, “panik atak”, “dikkat eksikliği”, “stres ve öfke problemleri” gibi pek çok konuda destek sağlandığını ifade etti.

SDÜ Mobil ile Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Biriminden Nasıl Randevu Alınır?

Güncelleme Tarihi: 23.11.2020
Okunma Sayısı: 2307
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!