Strateji Uzmanı Halil Barışkan Finansal Piyasaları Değerlendirdi

Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen "Finansal Piyasalar" konulu webinar, İş Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. Kısa Vadeli Stratejiler Bölümü Strateji Uzmanı Halil Barışkan’ın katılımı ile gerçekleşti.

Araştırma Görevlisi Mehmet Mazak moderatörlüğünde İİBF sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan söyleşide, dünyadaki ve ülkemizdeki ekonomik durum, koronavirüsün ve ABD Başkanlık seçiminin ekonomiye olan etkisi konuşuldu. Barışkan “Finansal piyasalar için önemli olan piyasadaki varlıkların artıp artmadığıdır. Bizim için önemli olan varlıkların artmasıdır. FED’in aktif olduğu finansal piyasalar her zaman daha iyidir.” dedi.

Döviz ve altın kurlarının sürekli artışını da değerlendiren Barışkan şunları kaydetti: “Son yıllarda altın yatırımı yapan herkes ciddi yatırımlar elde etti. Dünyada doları destekleyen durumlar azaldığı için bugün Euro’nun tarihi yükselişini izliyoruz. Doların her şeye karşı değer kaybetmesinden dolayı Euro değer kazanmış gibi görünüyor. Ancak her zaman doların ne yaptığına bakmak lazım.”

Ülkemizin Covid-19 sürecinde gerçekleştirdiği ekonomik hamleleri olması gereken olumlu hamleler olarak tanımlayan Bakışkan, ülkemizin en büyük ihtiyacının döviz girişi olduğunu söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 09.11.2020
Okunma Sayısı: 635
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!