İlahiyat Fakültesinden İşbirliği Protokolleri

Milli Eğitim Bakanlığının "İmam Hatip Okulları ve Yükseköğretim Kurumları Arasında İşbirliklerinin Arttırılması" hedefi kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Isparta Hacı Ahmet Ersöz Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı. 

Protokol kapsamında İlahiyat Fakültesi akademisyenleri, Hacı Ahmet Ersöz İmam Hatip Lisesinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin bilimsel ve entellektüel gelişimlerini desteklemek amacıyla farkındalık ve vizyon eğitimleri verecek.

İlahiyat Fakültesi, Isparta İl Müftülüğü ile de Hafız Yetiştirme Protokolü ve Akademik Başarıyı Destekleme Protokolü imzaladı. Protokole göre İlahiyat Fakültesinde öğrenim görmekte olan öğrencilerin yaş düzeyleri ve dönemlerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Kur'an-ı Kerim öğrenimi ve hafızlık çalışmaları yapmalarına olanak sağlanacak. Ayrıca öğrencilerin akademik başarılarının desteklenmesi ve öğrendikleri bilgiler için uygulama alanı sunulması için ortak çalışmalar düzenlenecek.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24.08.2020
Okunma Sayısı: 852
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!