6 Bini Aşkın Mezun Öğrencimizin Heyecanına Ortak Oluyoruz

Süleyman Demirel Üniversitesi acısı ve tatlısıyla üniversite yaşamını başarıyla geride bırakan öğrencilerinin sevincine ortak oluyor. İlham Veren Üniversite, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi kapsamına alınan yeni koronavirüs salgınının yayılmasını önlemeye yönelik alınan tedbirler sebebiyle tören düzenleyemediği öğrencilerini yine de mezuniyetlerinde yalnız bırakmadı ve evlerine kep, diploma ve mektupla misafir oldu.

Üniversitemiz 2019-2020 eğitim öğretim yılının bahar döneminde çalışanların ve öğrencilerin sağlık durumlarını gözeterek uzaktan eğitimle tamamlamıştı. Vize ve final imtihanlarına da yerleşkeden uzak, ailelerinin yanında giren son sınıf öğrencileri SDÜ’ nün her yıl mezun ettiği binlerce mezunu arasında yerini aldı ancak Üniversitemiz onları törenle uğurlayamasa da güzel bir sürprizle selamladı.

Hayatlarının yeni dönemine adım atan mezun öğrencilerine kep ve diplomalarını gönderen Süleyman Demirel Üniversitesi onlara, “SDÜ Ailesi olarak uzakta da olsak hep birlikteyiz.” dedi. Yeni mezunlarının mezuniyet heyecanına evlerinde iştirak eden İlham Veren Üniversite altı bini aşkın ayrı adrese gönderdiği sürpriz pakette öğrenim hayatları boyunca duraklardan kredi yurtları kurumuna, dersliklerden kantinlerine, laboratuvarlardan spor salonu ve olimpik havuza kadar her iki yerleşkemizde sayısız ve asla unutulmayacak anılar biriktiren öğrencilerine son defa seslendi, her birine başarılar diledi.

Süleyman Demirel Üniversitesi mobil uygulamasında yer alan “SDÜ Hatırası” kısmında ise mezun öğrenciler evlerine gönderilen kepleri ve diplomalarıyla çekildikleri fotoğrafları #uzaktadaolsakhepbirlikteyiz ve #sdü2020mezuniyet hashtagleri ile “mezuniyet hatırası” olarak paylaşabilecek. Uygulamayı öğretici bir video da hazırlayan Üniversite, böylelikle 300 bin kişilik SDÜ Ailesinin son mezunlarını yeni bir maceraya uğurlarken başarılarını taçlandırmış olacak.

SDÜ Mobil Uygulaması ile fotoğraf çekmek için aşağıdaki tanıtım filmini izleyebilirsiniz

Öğrencilerimizin sürprizimize karşılık yaptıkları sosyal medya paylaşımlarından bazıları; 

Güncelleme Tarihi: 20.08.2020
Okunma Sayısı: 4284
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!