Dr. Öğr. Üyesi Hakkı Öcal; “15 Temmuz’da FETÖ’nün Hedefi İç Savaş Çıkartmaktı”

Üniversitemizce düzenlenen "15 Temmuz Konferansları" Uluslararası Radyo Yayıncısı Dr. Öğr. Üyesi Hakkı Öcal'ın katılımıyla gerçekleşen "15 Temmuz- Yara Hala Açık" konulu webinar ile devam etti.

Öğretim Görevlisi Ömer Faruk Acar moderatörlüğünde Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilen yayında, Dr. Öğretim Üyesi Hakkı Öcal, Türkiye’de iç savaş çıkarmayı ve kardeşi kardeşe kırdırmayı hedefleyen 15 Temmuz gecesi hakkında detaylı bilgi verdi.

İnsanların, 17-25 Aralık ve Bank Asya sürecinde FETÖ’ nün gerçek yüzünü görmeye başladığını dile getiren Öcal, “İnsanlar, gerçek bir milliyetçi olarak tanıdıkları FETÖ’nün asıl yüzünü gördü ve bedel ödeyenler de yine insanlar oldu.” diye konuştu. 

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişiminde FETÖ’nün Türkiye’yi bölmeyi hedeflediğini dile getiren Öcal, “Hain girişimi ile Amerika ve İngiltere’ye Türkiye’ye müdahale ettirmeyi amaçlayan FETÖ, başarıya ulaşamadı. Marmaris’te herhangi birine beni Cumhurbaşkanı Köşküne götür dediğinizde sizi hemen oraya götürür. O gece, Türkiye’nin en iyi askerlerinden oluşan komandolar, Cumhurbaşkanının olduğu köşkü bulamadı. Bu bir ilahi mucizedir. O gece bizi melekler korudu. Türkiye bölünme felaketinden kurtuldu. Bunu, hep birlikte önledik.” dedi.

Öcal, “O gecenin sabahında Kıbrıs’taki İngiliz üssüne binlerce Amerikan ve İngiliz askeri indirildi. 20 bini aşkın asker oraya neden indirildi? Ondan sonraki gün ortadan kayboldu. İşte Türkiye’yi işgal edecek bu Amerikan ve İngiliz askerleriydi.” diyerek 15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetlerinin darbeye katılmadığını ve bu oyuna düşmediğini kaydetti.

Etkinliğin videosunu izlemek için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 17.07.2020
Okunma Sayısı: 1027
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!