SDÜ Yemekhaneleri Hizmete Açılıyor

Dünyada ve ülkemizde etkili olan Covid-19 virüsü tedbirleri kapsamında bir süreliğine hizmete ara veren üniversitemiz yemekhaneleri, 15 Haziran Pazartesi günü yeniden hizmet vermeye başlayacak.Eski bina kullanıma kapalı olacak. 

Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında; öncelikle bütün misafirlerin, yemekhanelere girmeden önce ellerini dezenfekte edeceği alanlar oluşturuldu. Ayrıca tüm misafirler, ateşlerinin ölçülmesinin ardından maskeli olarak içeriye alınacak ve sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenen masalarda yemeklerini yiyebilecek.

Teması azaltmak için tek kullanımlık servis malzemesi kullanılan masalar, her misafirden sonra talimatlara uygun şekilde dezenfekte edilerek yeniden servise hazırlanacak. Serviste kullanılan porselen ve metal servis ekipmanları endüstriyel bulaşık makinelerinde en az 80 derecede yıkanarak dezenfekte edilmektedir. Her gün düzenli olarak temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinin gerçekleştirileceği yemekhanelerde olası risklerin en aza indirilmesi için gerekli tüm çalışmalar yapılmıştır.

SDÜ Kiosklarından ve İnternet Üzerinden Nasıl Rezervasyon Yapabileceğinizi Öğrenmek İçin Tıklayınız

Rezervasyon işlemleri için tıklayınız

 

Güncelleme Tarihi: 15.06.2020
Okunma Sayısı: 899
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!