"Eczane Hizmetleri Programı" Öğrencilerini Bekliyor

Ülkemizde ve dünyada hızla  gelişen sağlık sektörü, nitelikli insan gücüne duyulan  ihtiyacı her geçen gün artırıyor.
 
Bu bilinçle hareket eden Üniversitemiz, Ülkemiz insanına hizmet eden eczanelerin ve ilaç sektörünün ihtiyaç duyduğu yardımcı personeli tamamen bilimsel bir ortamda eğitmek, gerekli bilgi ve donanıma sahip nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla "Eczane Hizmetleri Programı"nı açtı. 
 
 
Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde verilecek eğitim ile öğrencilerin mesleki araştırma, inceleme, değerlendirme ve karar verme becerilerinin geliştirilmesi hedefliyor. Öğrenciler, toplum sağlığı için son derece önemli olan eczacılık sektörüne ait mesleki donanımı teorik ve uygulamalı eğitimle pekiştirecek, hastaya ilaç ve tıbbi ürünlerin sunumunda, önemli rol oynayacak.
 
Eczane Hizmetleri Programında iki yıl sürecek eğitimlerini tamalayan mezunlar, kamuda veya özel eczanelerde, hastanelerde, medikal ve ilaç sektörünün çeşitli alanlarında yer alabilirler. Mezunlar, Ülkemizde bulunan yaklaşık 24 bin eczane ile ilaç hizmet sektörünün çeşitli noktalarında eğitimli yardımcı eleman olarak görev yapabilirler. Program mezunları, bünyesinde eczane bulunduran devlet hastanelerine de KPSS ile atanabiliyor. 
 
Yine program mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile eğitimlerini kimya, biyokimya, kimya mühendisliği ve uygulamlaı kimya gibi 4 yıllık lisans programıyla tamamlayabiliyor.
Güncelleme Tarihi: 04.05.2020
Okunma Sayısı: 2316
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!