Gökçe Güneyoğlu Yayıncılık Sektörünü Anlattı

Üniversitemiz Türkçe Topluluğu tarafından düzenlenen “Gökçe Güneyoğlu İle Yayıncılık Üzerine Söyleşi” Fen Edebiyat Fakültesi Türker Taşaltın konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kendisi de üniversitemiz mezunu olan Gökçe Güneyoğlu, yayıncılık sektörüne ilişkin yaptığı konuşmada sektörün en büyük sorunlarından birinin “Ben de yaparım bu işi” düşüncesi olduğunu ifade etti. Bu fikrin yayıncılık sektörüne zarar verdiğine dikkati çeken Güneyoğlu, “Alt yapı olmadan yayıncılık yapılmaya çalışılıyor. Dolayısıyla piyasada bu düşünceye sahip olan kişiler dergi yayımlıyor. Bu nedenle piyasada dergi sayısı her geçen gün artıyor. Bu da sektöre duyulan güvenin kaybolmasına neden oluyor.” şeklinde konuştu.

Yayıncılık sektördeki en önemli faktörün süreklilik olduğuna işaret eden Güneyoğlu, öğrencilere sektör ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Yazı yazma konusunda belli yeterlikte olunması gerektiğini söyleyen Güneyoğlu şöyle konuştu: “Tekrara düşmeden yazı yazabilmek için okumak gerek. Yazdığınız yazılar eleştiriye açık olmalı. Bunun için kendinize uygun bir yol haritası çıkarabilirsiniz. Hem okuma hem de yazma üzerine yoğun zaman harcamalısınız.”

 

Güncelleme Tarihi: 21.02.2020
Okunma Sayısı: 624
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!