“Osman Çullu Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri” Başladı

 “Osman Çullu Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri” Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.

Üniversitemiz koordinatörlüğünde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+Stratejik Ortaklık Yetişkin Eğitimi projesi “Engelimi Değil Yeteneğimi Gör, Bir Kulvar da Bana Ayır” kapsamında düzenlenen etkinliğe milli sporcularımız Sümeyye Boyacı, Beytullah Eroğlu ve Sevilay Öztürk’ün yanı sıra ülkemizin farklı illerinden gelen 150 sporcu katıldı.

29 Ekim Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen etkinliğe, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Büyükçulcu, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, antrenörler, sporcuların aileleri ve izleyiciler katıldı.

 “Osman Çullu Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçmesi”nin açılış konuşmasını Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk yaptı. Geçtiğimiz aylarda ebediyete uğurladığımız yüzme antrenörü Osman Çullu’yu anarak sözlerine başlayan Uztürk, “Hayatını engelli gençlerimize adayan, sayısız engelli bireyi yetiştiren Osman Çullu’yu saygıyla anıyorum.” dedi. Uztürk, milli takım seçmelerinin de yapıldığı Osman Çullu Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonasının düzenlenmesine katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ise değerli yüzücüleri Isparta’da, Süleyman Demirel Üniversitesinde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek tüm sporculara başarılar diledi.

Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Büyükçulcu ise “Bu derece önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Katılımcılara çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Yüzme Antrenörü Osman Çullu’nun eşi Şenay Çullu ise Kahramanmaraş`ta tüm imkansızlıklara rağmen olağanüstü çalışmaları sonucu çok sayıda engelli sporcu yetiştiren ve onları milli sporcular seviyesine getiren Osman Çullu’yu anarak “Eşim, engelliler ve aileleri için bir umut oldu. Engellilerin spor yapabileceğini, neler başarabileceğini gösterdi. Türkiye tarihinde ilkleri yaşatan bir antrenör oldu. Her zaman hayatımı engellilere adadım. Ölünceye kadar da vatanım için çalışmaya devam edeceğim derdi. Bu organizasyonu düzenleyenlere, emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından  “Osman Çullu Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçmesi”nin düzenlenmesinde emeği geçenlere plaket takdim edildi. Dereceye giren yüzücülerimize de ödülleri verildi.

17 Kasım Pazar günü sona erecek şampiyona, sporcularımızın kıyasıya mücadelesine sahne olmaya devam edecek.

 

Yayın Tarihi: 16.11.2019
Okunma Sayısı: 807
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!