Endonezya Jakarta İslam Üniversitesi ile “İkili İşbirliği Protokolü” İmzalandı

Jakarta İslam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Marhamah Syarif ile beraberindeki 30 kişilik heyet, üniversitemizi ziyaret etti. Üniversitemiz ile Jakarta İslam Üniversitesi arasında gerçekleştirilen görüşmelerde, ikili ilişkilerin akademik düzeyde daha ileri seviyelere taşınması yönünde karşılıklı kanaat ve temenniler dile getirildi, ikili işbirliği protokolü imzalandı.

Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörü Prof. Dr. Haluk Songur’un eşlik ettiği gruba ilk olarak üniversitemiz ve şehrimiz hakkında bilgiler verildi. Daha sonra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu ve Prof. Dr. Mehmet Saltan ziyaret edildi ve üniversitemizin uluslararasılaşma politikası çerçevesinde taraflar arasında ”İkili İşbirliği Protokolü” imzalandı.

İmza töreninin ardından Endonezyalı konuklara “Dördüncü Sanayi Devrimi Döneminde İslami Eğitimin Zorlukları ve Fırsatları” konulu bir seminer verildi. Seminerde, Prof. Dr. Haluk Songur ve Jakarta İslam Üniversitesi akademisyenleri birer konuşma yaptı.

Güncelleme Tarihi: 01.10.2019
Okunma Sayısı: 1307
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!