Spor Bilimleri Fakültesinde “Adil Yarış”

Süleyman Demirel Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2019-2020 Akademik Yıl için Özel Yetenek Sınavı ile alınacak 190 öğrenci kontenjanı için 913 başvuru yapıldı. Adil bir şekilde süren yarışlar şeffaflık ilkesi bağlamında http://bilimtv.sdu.edu.tr’den canlı olarak yayınlanarak tüm dünyadan canlı olarak izlenebiliyor.

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Çetin, Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Mahmut Alp, Dr. Öğr. Üyesi Hulusi Alp ve tüm öğretim elemanları da hazır bulunuyor.

Hak eden kazanacak

SDÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mahmut Alp, ‘Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği’, ‘Antrenörlük’ ve ‘Spor Bilimleri’ bölümleri için toplamda 190 öğrenci alacaklarını söyledi. Bu kontenjanlara 913 adayın başvuruda bulunduğunu anlatan Dr. Öğretim Üyesi Alp, şöyle konuştu:

“Her öğrenciye eşit uzaklıktayız. Ana ölçütümüz adalettir. Şeffaflık ilkesi bağlamında her zaman olduğu gibi 2019-2020 Akademik Yıl için seçmeleri SDÜ Bilim TV’den canlı şekilde yayınlıyoruz. Öğrenciler salonda yarışırken aileleri de başka bir ortamda süreci televizyon ekranlarından canlı şekilde takip edebiliyor. Böylelikle adalet ve şeffaflık değerlerini yerine getiriyoruz. 913 aday arasından 190 öğrenci alacağız. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği için 20 erkek, 20 bayan olmak üzere 40 öğrenci alacağız. Antrenörlük Eğitimi için ayırdığımız kontenjan 60 kişi. Spor Bilimleri Eğitimi için ise 1 ve 2’nci öğretime eşit şekilde 90 öğrenci alacağız. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki hak eden kazanacak.”

29 Ağustos’ta ‘Kontrol Listesi’ açıklanacak

Dr. Öğretim Üyesi Mahmut Alp, özel yetenek sınavı sürecinin 28 Ağustos Çarşamba günü tamamlanacağını ifade etti. 29 Ağustos Perşembe günü http://www.sdu.edu.tr ve Spor Bilimleri Fakültesi’nin internet adresinde ‘Kontrol Listesi’ yayınlanacağını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Alp: “Adaylar bu süreçte olası bir itiraz haklarını kullanacak. Kazanan asil listeyi 3 Eylül 2019 tarihinde ilan edeceğiz. Asil kayıtlar 9-10 Eylül tarihlerinde yapılacak. Yedek kayıt hakkı ilanını 11 Eylül’de yayınlayacağız. Yedek kayıtlar ise 12-13 Eylül’de gerçekleştirilecek. 2019-2020 Akademik Yıl ise 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak.”

-Öğrenci adayları parkurda, aileler ekran karşısında heyecan dolu anlar yaşadı

SDÜ Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı’nın yapıldığı salona sessizlik ve konsantrasyon sağlanabilmesi nedeniyle öğrenci aileleri alınmadı. Öğrenci aileleri yarışları başka bir salonda SDÜ Bilim TV’den canlı yayında takip ettiler.

Gelendost’a bağlı Balcı Köyü’nden seçmelere katılan Şafak Mevlüt Demir’in akrabası Osman Tunç, uygulanan adil yarış ve şeffaflık ilkesi nedeniyle memnuniyetini ifade ederek, “Dilerim iyi bir puan alıp istediğimiz bölüme yerleşebiliriz.” dedi.

SDÜ Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı için İzmir’den geldiklerini belirten Berkin Nalçacı da “Akrabamız SDÜ’de yarışlara katılıyor. Kontenjana kıyasla müracaatın çok yüksek olduğunu gördüm. Ama seçmelerin adalet ile yapılacağına güvenim tam.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27.08.2019
Okunma Sayısı: 3173
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!