Reserve A Lane For The Disabled” Projesinin İkinci Uluslararası Toplantısı Portekiz’de Gerçekleştirildi

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Süleyman Demirel Üniversitesinin koordinatörü, Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün de ortağı olduğu "Reserve A Lane For The Disabled " başlıklı projenin ikinci ulusötesi toplantısı Porto-Portekiz’de Right Challenge ev sahipliğinde 23-27 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Toplantıya Portekiz Right Challenge, Polonya University of Humanities and Economics in Lodz, Romanya Asociatia Esperando kurumu ve Catholic University of Murcia İspanya’dan da temsilciler katıldı.

Toplantıda, her ortak proje amacına ulaşabilmek adına yapılan faaliyetlere dair sunumlar gerçekleştirildi. Proje başlangıcından toplantı tarihine kadar yapılan antrenmanlar ile ilgili videolar paylaşıldı; toplantıya katılan antrenörler de kendi ülkelerindeki uygulamalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Toplantı sonrasında ise Porto’da Complexo de Piscinas Campanhã’da düzenlenen “III Encontro de Natação Adaptada ANNP/FCP”  engelli yüzme yarışına katılım sağlandı. Bu yarışta ülkeler arası engelli yüzme yarışlarının kıyaslamaları yapıldı. 

Güncelleme Tarihi: 11.07.2019
Okunma Sayısı: 1074
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!