Rektör Çarıkçı’nın Anneler Günü Mesajı

Annelerimiz yakın çevremize, milletimize, insanlığa hayırlı birer birey olmamız için bizi yetiştiren ve bize emek veren mukaddes varlıklarımızdır. Medeniyetlerin beşiği “Anadolu”ya bile ismi verilen annelerimiz bereketin, üretimin, çalışkanlığın timsalidir. Bizler de annelerimizden aldığımız bu mirasla çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. 
 
Üstün fedakarlıkları, sevgileri, merhametleri ve sabırlarıyla elimizden ve yüreğimizden tutan annelerimizin hakkı ne yapsak ödenmez. Hele şehit annesi ve engelli annesi ise bu hak üzerimizde katlanarak büyür. Anneler Günü'nde evlatlarını bağrına basamayan, onları kucaklayamayan sabır abidesi şehit anneleri şüphesiz başımızın tacıdır. Anneler Günü'nün en mukaddesi şehit anneleridir. Elleri öpülesi şehit anneleri hepimizin annesidir.
 
Bu anlamlı günde, tüm annelerimizin ve biyolojik olarak anne olmasalar da bir çocuğun yetişmesi için sevgisini, emeğini ve gönlünü veren bütün kadınlarımızın “Anneler Günü” nü kutluyor, hayatta olan annelerimize sevgi, şükran ve muhabbetlerimi sunuyor; ebediyete irtihal eden annelerimize de yüce Allah’tan rahmet diliyorum.
 
Prof. Dr. İlker Hüseyin ÇARIKÇI
Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü
Güncelleme Tarihi: 12.05.2019
Okunma Sayısı: 1161
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!