"4. Kariyer Zirvesi" Sona Erdi

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Ekonomi Yönetim Topluluğu tarafından düzenlenen “4. Kariyer Zirvesi” sona erdi. İİBF A ve B Salonlarında eş zamanlı olarak üç gün boyunca devam eden oturumlarda; Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Eğitim Müdürü Dr. Gökhan Büyükşengür, Coca Cola İçecek İnsan Kaynakları Uzmanı Fatmanur Karaca, Un Women BM Birimleri Project Analyst’ten Ülkem Önal, Kariyer.Net Etkinlik Takım Lideri Bahtiyar Gençero gibi alanında uzman birçok katılımcı öğrencilerle buluştu. Bu yıl “Değişen Dünyanın Kariyer Planlamasında İnsani Değerler ve Denge” teması ile hazırlanan etkinlikte konuklar, öğrencilere kariyer planlaması konusunda önemli tavsiyelerde bulundu.

Etkinliğin son gününde öğrencilerle bir araya gelen Eğitimci Serkan Can Zengin “21.Yüzyıl İletişim Becerileri” konulu bir sunum yaptı. İletişim kavramının eskiden bireyler arasında, günümüzde ise parmaklar arasında olduğuna dikkati çeken Zengin, 21.yüzyılın beraberinde birçok şey getirirken, iletişimimizi zayıflattığını vurguladı.

Öğrencilere önemli mesajlar veren Zengin, “Gün geçtikçe bireyselleşiyoruz, birbirimizi anlamıyoruz ve dinlemiyoruz bu da iletişimsizliği beraberinde getiriyor. Eğer başarılı olmak ve yükselmek istiyorsak iletişimimizi kuvvetlendirmeliyiz. Ancak merak, bilgi, cesaret, yaratıcılık ve hayal gücümüzü kullanarak başarılı olabiliriz.” dedi.

Amerikan Hipnoz Derneği, Uluslararası Koçluk Federasyonu ve Türkiye Koçluk Federasyonu üyesi Engin Sezgin de “Farkındalık”  konusunu ele alan bir sunum gerçekleştirdi. İnsanların çocukluğundan itibaren yaşadığı olayların gelecekteki yaşamına büyük etkisi olduğunu belirten Sezgin, “Farkındalık dikkatinizi yönelttikleriniz değil kimsenin fark edemediği ayrıntıları görmektir. Bizler de görüşmelerde bulunduğumuz kişilerin alışkanlıklarının dışında yeni ve güzel şeylere dikkatlerini çekmeye çalışıyoruz.” dedi.  Farkındalık oluşturmak adına kendi uyguladığı sistemden bahseden Sezgin, hayatta farkındalığa yer vermenin önemli olduğunu söyledi.

 

 

Yayın Tarihi: 18.04.2019
Okunma Sayısı: 773
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!