“Ben Ezelden Beridir Hür Yaşadım, Hür Yaşarım” Şiir Dinletisi Beğeni Topladı

Kuruluşunun 14’üncü yılını kutlayan Süleyman Demirel Üniversitesi Türkçe Topluluğu’nca düzenlenen tiyatral şiir dinletisinde, Mehmed Âkif Ersoy’un kaleme aldığı ve Türk milletine armağan ettiği “İstiklâl Marşı”nın 10 kıtası da izleyicilerin de etkileşimi ile hep birlikte ayakta okundu. Rengini, şehitlerin kanından alan Türk Bayrakları açıldı.

Etkinlikte Tomris Hatun, Bilge Kağan, Saltuk Buğra Han, Sultan Alparslan, Süleyman Şah, Ertuğrul Gazi, Fatih Sultan Mehmethan, Mehmed Âkif Ersoy, Mustafa Kemal Atatürk’e atıfta bulunulan şiirler okundu. Tiyatral şiir dinletisinde Isparta Mehteran Derneği de sahne aldı.

Türkçe Topluluğu Başkanı Serdar Bayındır, asıl amaçlarının Türk kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu söyledi. Türk dilinin yabancı etkilerden arındırılması ve kadim şekli ile korunması için çalıştıklarını belirten Bayındır, “Ben Ezelden Beridir Hür Yaşadım, Hür Yaşarım” tiyatral şiir dinletisine destek verenlere teşekkür etti.

Türk Dünyası Yörük-Türkmen Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Küçükyaman da atalarımızın bu toprakları kanını, canını vererek vatan kıldığını ifade etti. Küçükyaman, onu korumak ve yaşatmak için her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceklerini belirtti.

Tiyatral şiir dinletisinde etkinlik metin yazarı Ümmünur Eryiğit de mezuniyeti nedeniyle bir veda konuşması yaptı ve “Hürriyet, bağımsızlık ve devlet kurma tutkusunda bir milletin neler yapabileceğini Türkler göstermiştir. Tarih en güvenilir rehberdir.” şeklinde konuştu.

Yayın Tarihi: 18.04.2019
Okunma Sayısı: 515
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!