Av. Mehmet Gün’den Genç Avukatlara Tavsiyeler

Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk ve Adalet Topluluğunca Avukat Mehmet Gün’ün katılımı ile “Hukuk Söyleşisi” düzenlendi.

Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşide öğrencilerle buluşan Av. Mehmet Gün, “Eğer bir insan bir şeyi gerçekten isterse, bütün evren o isteğin gerçekleşebilmesi için çalışır.” dedi.

Hayal kurmanın bir isteği gerçekleştirmenin ilk adımı olduğunu sözlerine ekleyen Gün, şunları kaydetti: “İster savcı olun ister avukat. Gittiğiniz yerde ilke ve duruşunuz ile örnek olmalısınız, aklınız ve duygularınız arasında ayrım yapabilmelisiniz. İyi bir avukatın görevi gerçeği kusursuz bir şekilde ortaya koymaktır.”

Etkili ve sürükleyici konuşmanın avukatlık mesleğinin temeli olduğunu belirten Gün, hukukçuların anadillerini çok iyi bilmesi gerektiğini vurguladı. Gün, “Dünya ile bütünleşmek ve ilerlemek istiyorsanız İngilizceyi iyi öğrenmelisiniz, günümüzde başarılı olmak için tek başına olmak yeterli değildir, ilerledikçe çevreniz de gelişir. Ekip olarak çalışılmalı ve güçlerinizi birleştirmelisiniz. Kendini iyi hisseden insan iyi işler üretir.” mesajını verdi.

Güncelleme Tarihi: 18.04.2019
Okunma Sayısı: 2801
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!