Süleyman Demirel Üniversitesi

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2018 Yılı Sonuçları Açıklandı

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarınca gerçekleştirilen Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması 2018 yılı sonuçları açıklandı. Üniversitelerdeki öğrencilerin üniversitelerden memnuniyet düzeylerini belirlemek ve bu kapsamda üniversiteleri öğrencilerin tatminkârlık düzeylerine göre sıralamak amacıyla yapılan araştırmaya, 103 devlet, 63 vakıf üniversitesinden, 26.513 öğrenci katıldı.

“Öğrenim Deneyimi Tatminkarlığı”, “Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu”, “Akademik Destek ve İlgi”, “Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyeti”, “ Öğrenme İmkan ve Kaynaklarının Zenginliği”, “Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği”, bileşenlerinde gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre Süleyman Demirel Üniversitesi, “Devlet Üniversitelerinin Memnuniyet Alanları Sıralaması”nda 10. sıraya yerleşti. 

Ayrıca TÜMA, öğrencilere öğrenim gördükleri üniversitenin rektörünü değerlendirmeleri amacıyla 10 maddeden oluşan “Rektör Performansı Değerlendirme Ölçeği” uyguladı. 109 devlet ve 63 vakıf olmak üzere 172 üniversitede öğrenim gören 26,513 öğrenciden öğrenim gördükleri üniversitenin rektörlerine ilişkin veri topladı. Analiz sonrasında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Üstün Performans Ödülüne (ÜniAR Bronz Ödülü) layık görüldü.

 

 

Yayın Tarihi: 20.7.2018
Okunma Sayısı: 9250
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Yukarı çık