Süleyman Demirel Üniversitesi

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Anıldı

17 Haziran 2015 tarihinde ebediyete uğurladığımız, Türk Siyasetinin en önemli isimleri arasında yerini alan; siyaset hayatı boyunca pek çok ilke imza atan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, vefatının üçüncü yılında adını taşıyan üniversitede, rahmet ve minnetle anıldı.

Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi Akademik Orkestrasınca bir anma konseri verildi. Konserde, Tenor Doç. Ömer Türkmenoğlu tarafından Demirel’in sevdiği eserler seslendirildi.

Törende bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu, Demirel’in ülkemiz için birçok yere imza attığını, bunun en güçlü örneğinin de adını taşıyan üniversite olduğunu söyledi. Kurulduğu günden bu yana her alanda itici güç haline gelen SDÜ’nün dünyada da kendinden söz ettiren bir üniversite olduğunu vurgulayan Dulupçu, “Demirel’in attığı bu imza, bugün her yerde konuşulan bir imza. Bu üniversite var oldukça, Demirel’i anmaya, adını yaşatmaya devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmasının devamında “Süleyman Demirel”i bir renk olarak tanımlayan Dulupçu, 9. Cumhurbaşkanının sanata çok önem verdiğini daha fazla gelişmesi için sürekli çabaladığını, bugün de çok önem verdiği sanatsal bir etkinlikle kendisini andıklarını belirtti.

Demirel Vakfı Başkanı Nihan Demirel Atasagun ise Süleyman Demirel ile Şevket Demirel’i çok özlediklerini ifade ederek “Bir omzumda amcamı, diğer omzumda ise babamı taşıyorum. Onlara buradan rahmet diliyor, başarılarıyla göğsümüzü kabartan Süleyman Demirel Üniversitesine böyle bir tören düzenledikleri için teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından geçtiğimiz yıl yapılan SDÜKKAN Tasarım Yarışmasında birinci olan Mimarlık Fakültesi Öğrencisi Emrecan Akyolcu’nun Süleyman Demirel’i anlatan tasarım T-shirti, Süleyman Demirel Kalkınma Müzesi’nde sergilenmek üzere Nihan Demirel Atasagun’a teslim edildi.

 

Yayın Tarihi: 18.6.2018
Okunma Sayısı: 1605
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Yukarı çık