Süleyman Demirel Üniversitesi

SDÜ Hastanesinde Bir ilk Daha

Isparta Kuleönü kasabasında ikamet eden ve farklı merkezlere giderek şifa bulmaya çalışan 31 yaşındaki Betül Aydınlı, yine Isparta’da ilk kez yapılan ve Türkiye’de sayılı merkezlerde gerçekleştirilebilen bir operasyonla sağlığına kavuştu.

Operasyonu gerçekleştiren SDÜ Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Erdoğan İbrişim, “Hastanın yapılan tetkiklerinde Glomus Tümörü diye adlandırılan, şah damarından köken alan tümörle karşılaştık. Tümör, beynin sol tarafında, şah damarın bütün dallarını sarmış durumdaydı. Hastanın beyin dolaşımında da bir anomalisi vardı bu da sağ ve sol beynin kan akımlarının birbirine bağlantılı olmaması idi. Bu durum ameliyatı bir kat daha riskli hale getirdi. Çünkü ameliyat sırasında bu damara yapılacak müdahalede beynin sol tarafının akımının ileri derecede azalması tehlikesi vardı ve bu da beyinde hasar, felç ve ölümle sonuçlanabilirdi. Yaşanan durum tıp literatüründe çok az rastlanan bir olgudur. Biz, hastanın şah damarının bütün dallarını saran yaklaşık 7x4 cm’lik tümör dokusunu hayatsal öneme sahip damardan tamamen temizledik. 2. gün taburcu ettiğimiz hastamızın durumu gayet iyi. Başarıyla sonlandırdığımız ameliyatın bir başka özelliği de Isparta’da bu büyüklükte ve bu şekilde bir tümörün daha önce opere edilmemiş olmasıdır” diye konuştu.

Hastalığı süresince çok zor dönemler geçirdiğini ve gittiği merkezlerden ‘ameliyat edilemez’ denilerek geri gönderildiğini aktaran Aydınlı, doktorumuz Erdoğan İbrişim’den Allah razı olsun, bir çok merkezin yapmaya göze almadığı ameliyatı başarıyla gerçekleştirdi. Şu an sağlığıma kavuştum kendisinden Allah razı olsun ayrıca tüm SDÜ Hastanesi çalışanlarına da teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Yayın Tarihi: 1.6.2018
Okunma Sayısı: 1441
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Yukarı çık