Süleyman Demirel Üniversitesi

"TÖMER’ler Arası Türkçe Konuşma Yarışması"nda SDÜ Öğrencisine Ödül

Süleyman Demirel Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde  (SDÜTÖMER) Türkçe Hazırlık kursunda öğrenim gören Benin uyruklu Abdou-Gafarou Abdoulaye Bamoi, “14. Karamanoğlu Mehmet Bey’i Anma ve TÖMER’ler Arası Türkçe Konuşma Yarışması”na katıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) bünyesinde Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü’nde düzenlenen yarışmaya, “Hayata Girişin!” başlıklı konuşması ile katılan öğrencimiz, 1. Mansiyon ödülünü almaya hak kazandı.

SDÜTÖMER Öğrencisi Abdou-Gafarou Abdoulaye Bamoi, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelen TÖMER öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen yarışmada elde ettiği başarıdan duyduğu mutluluğu dile getirerek “Yarışmaya katılacağımı öğrenince hem mutlu oldum hem de heyecanlandım. Hocalarım en büyük destekçim oldu. Hazırlamış olduğum metni, hocalarım sayesinde düzenleyip diğer hazırlıklara geçtim. Almış olduğum bu ödülde, arkadaşlarımın ve hocalarımın da emekleri var. Onlara pek çok şey borçluyum ve hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Merkez Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Pınar Dağ, SDÜTÖMER olarak böyle bir başarıya katkı sağlamış olmaktan duydukları memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “Bu başarı mevcut öğrencilerimiz açısından da bir motivasyon kaynağı oluşturdu ve diğer öğrencilerimize örnek teşkil etti. Bundan sonraki platformlarda da merkez olarak yer almak ve öğrencilerimizle birlikte başarılarımızı sürdürmek istiyoruz.”

Merkez Müdürü Doç. Dr. Selami Turan da  “TÖMER birimleri üniversitelerin dışa bakan yüzünü yansıtmaktadır. Aynı zamanda ülkemizin uluslararasılaşma vizyonunun önemli parçalarından biridir. Biz de öğrencilerimizle ve öğretim kadromuzla birlikte bu bilincin farkında olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu noktada TÖMER’ler arası konuşma yarışmasında ödül kazanan öğrencimiz, bu vizyon çerçevesinde üniversitemizi iyi bir şekilde temsil etmiş ve bizi gururlandırmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 22.5.2018
Okunma Sayısı: 1564
Yayınlayan: SDÜ Basın
Yukarı çık