Süleyman Demirel Üniversitesi

Sağlık Yönetimi Bölümü Sektör Temsilcileriyle Buluştu

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencileri, İstanbul’daki üniversite ve hastaneleri ziyaret ederek görev ve hizmet alanlarına ilişkin bilgi ile uygulamaları yerinde inceleme fırsatı buldu. 

Bölüm öğretim elemanları eşliğinde ilk olarak İstanbul Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümünü ziyaret eden öğrencileri Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Sağlık Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Haydar Sur karşıladı. Sur, üniversite hakkında genel bilgiler verdikten sonra sağlık yöneticiliğinin geleceğine dair çok değerli bilgiler verdi ve öğrencilere hayata dair tavsiyelerde bulundu.

İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü ziyareti esnasında Dr. Öğr. Üyesi Hasan Giray Ankara ile bir araya gelen öğrenciler, tarihi Haydarpaşa Kampüsünü gezdi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinin misyonu ve sağlık yönetimi mezunlarının uluslararası alandaki kariyer imkanları hakkında bilgiler aldı. Sultan Abdülhamid Han Araştırma ve Uygulama Hastanesinde; tarihi hastane binası ve hastanenin içindeki müze gezen öğrenciler, daha sonra Hastane Kalite Direktörü Dr. Ali Arslanoğlu ile sohbet ederek Türkiye’de kalite ve akreditasyon çalışmalarına dair bilgiler edindi. 

Yayın Tarihi: 15.5.2018
Okunma Sayısı: 515
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Yukarı çık