Süleyman Demirel Üniversitesi

''I. Genç Bilim İnsanları Haftası'' Başladı

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesince düzenlenen ve genç bilim insanlarını bir araya getiren “I. Genç Bilim İnsanları Haftası”, “Tarihsel Periyodizasyon ve Bilim Adamı Olmak” konulu konferansla başladı.

Hukuk Fakültesi Dekanı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Haluk Songur’un konuşmacı olarak yer aldığı konferansta, bilginin güven veren yönüne vurgu yapan Songur, tarihin periyodizasyonu- yazımı ve dönemlendirilmesinin önemine değindi.

Kitapları, bilimsel makalelerinden örnekler vererek bir sunum hazırlayan Songur, hayata daha geniş perspektiften bakılması gerekliğine işaret ederek  “Hakikat- Gerçeklik” başlığı altında analizlerde bulundu.  Tarihin yaşandığı döneme göre tasnif edilmesi gerektiğini belirten Songur, “Herkesin tarihi bilmesi gerekir. Ezbersiz bir insan hafızasız demektir. Hakiki anlamı ile bilgiye erişmek gerekir. Hakiki anlamıyla bilmek de onun tüm evrelerine hâkim olmaktan geçer.” dedi.

9 Mart Cuma gününe kadar devam edecek etkinlik kapsamında; Salı günü “Nitel Analiz”, Çarşamba günü “Bilimsel Çalışmalarda Eleştirel Perspektif”, Perşembe günü “Sosyal Bilimci Olmak”, Cuma günü “Nicel Analiz” konuları ele alınacak.

Yayın Tarihi: 5.3.2018
Okunma Sayısı: 1122
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Yukarı çık