Süleyman Demirel Üniversitesi

SDÜ Mezunlarından Oyunculuk Mesleğine Dair Bilgiler

Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, “Sanatçının Motivasyonu” konulu söyleşi ile oyuncu Fatih Altınağaç ile Tolga Koltunay’ı öğrencilerle buluşturdu.

Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleşen söyleşide, Üniversitemizden mezun olan ve kariyer hayatlarında emin adımlarla ilerleyen oyuncular, mesleğe dair önemli bilgiler paylaştı.

Fatih Altınağaç, oyunculuk mesleğinin keyifli bir iş olduğuna değinerek oyuncuların sıcakkanlı, pozitif insanlar olması gerektiğini söyledi. Oyunculuk mesleğinde iletişimin ve iyi ilişkiler kurabilmenin önemli olduğunu belirten Altınağaç, “Çok keyifli bir iş yapıyoruz, mezun olduktan sonra dışarıda gözünüzün korkutulduğu kadar kötü şeyler yok hatta çok güzel şeyler var.” dedi. Oyunculuk dışında yaşam koçluğu da yaptığını belirten Altınağaç, öğrencilere “Öncelikle kendinize bir hedef belirleyin. Hedefinize ulaşmak için bir yol haritası çizin. Başarının temeli budur. Siz hangi pencereden bakarsanız olaylar o yönde şekilleniyor. Siz işinizi iyi yaparsanız, size ulaşılmak istenir.” diye seslendi.

Tolga Koltunay da dışarıda oyunculuk bölümünden mezun beden dilini kullanamayan çok fazla insan olduğunu ve Süleyman Demirel Üniversitesi mezunlarının böyle bir problem yaşamadıklarını belirterek İstanbul’da insanların zamanla yarıştıklarını söyledi ve ekledi: “Zaman kısıtlı ve kısa bir süre içerisinde yönetmenler sende bir şeyler görmek istiyorlar. Size bir metin veriyorlar ve o metni nasıl yorumlayacaksın buna bakıyorlar. Metni verdikten sonra seni çağırıyorlar, sen onu değiştirip, dönüştürüp oynuyorsun. Kasılmaya gerek yok kasılmadan eğlenerek yapıyorsun ve para kazanıyorsun” 

Yayın Tarihi: 18.12.2017
Okunma Sayısı: 946
Yayınlayan: SDÜ Basın
Yukarı çık