Süleyman Demirel Üniversitesi

Rektör Çarıkçı’nın "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" Mesajı

Geçmişten geleceğe uzanan tarih yolculuğumuzun en önemli dönüm noktasını oluşturan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümünü coşku ve gururla kutluyoruz. Bugün, aziz milletimizin yokluklar ve imkânsızlıklar içerisinde kendi küllerinden çağdaş bir Cumhuriyeti var etmeyi başardığı gündür. Milletimizin yeniden dirilişinin simgesi, çağdaş bir devlet kurarak tarih sahnesindeki seçkin ve saygın yerini yeniden alışının ifadesi olan Cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte ülkemizin önünde yeni ufuklar açılmıştır.

Milletimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de içeride ve dışarıda bağımsızlığını, demokrasisini ve cumhuriyetle elde edilen kazanımlarını koruma mücadelesi içindedir. Cumhuriyetin bizleri ulaştırdığı düzey, gelecek için hepimize ayrı bir heyecan ve ümit vermekte, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmekte, milletçe bağımsız yaşama azmimize daha da fazla güç katmaktadır.

Millet olarak bir Cumhuriyet Bayramı’na daha erişmenin mutluluğu ve gururu içindeyiz. Süleyman Demirel Üniversitesi ailesi olarak, 94. yıl dönümünü kutladığımız böylesine büyük bir günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yaparak bize emanet eden şehitlerimiz ile gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

İşte bu duygu ve düşünceler içinde, aziz milletimizin, üniversite mensuplarımızın ve Isparta’mızın Cumhuriyet Bayramını en iyi dileklerimle kutluyor, güçlü ve esenlik dolu yarınlar diliyorum.

Prof. Dr. İlker Hüseyin ÇARIKÇI

Rektör

Yayın Tarihi: 27.10.2017
Okunma Sayısı: 1240
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Yukarı çık