Prof. Dr. Türker Baş ile "Etkili Liderin 7 Alışkanlığı"

Süleyman Demirel Üniversitesi İnsan Kaynakları, İş ve Performans Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Yöneticinin Eğitimi Modül 2:Etkili Liderlerin 7 Alışkanlığı”  konulu seminer, Sakarya Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi ve aynı zamanda ulusal ve uluslararası pek çok araştırma projesini yürüten Prof. Dr. Türker Baş’ın katılımıyla gerçekleşti.

Sürekli Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmalarını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı “Kurumsal olarak ilkini gerçekleştirdiğimiz bu semirenin devam etmesini diliyoruz.” diyerek teşekkürlerini iletti.

Liderlerin etki alanlarının genişletilmesinin son derece önemli olduğunu belirterek sözlerine başlayan Prof. Dr. Türker Baş, gelişim basamakları hakkında bilgi verdi.Sorunu görüş biçimimiz, sürekli olgunlaşma modeli, üretim ve üretim yeteneği tekniklerinin eşit derecede olması gerektiğini söyleyen Baş, "Etkili Liderin 7 Alışkanlığı" isimli bir sunum gerçekleştirdi. Katılımcılara iş ve özel yaşantılarında daha etkili olmalarını sağlayacak 7 basamaklı bir gelişim rehberi sunan, bunların da hayata geçirilmesi konusunu örnekler üzerinden aktaran Baş, gelişim ve değişim ilkeleri ile kazanımlar hakkında bilgiler verdi. Baş, etki alanı ile ilgi alanı ayrımı, sonunu düşünerek başlamanın önemi, aciliyet bağımlılığı, önemli acil ayrımı, önceliklere dayalı zaman planlaması konusunda katılımcılara kendi bireysel ve kurumsal zaman planlaması oluşturulmasını, reaktif tutumlarını proaktife dönüştürme konularından bahsetti.

Prof. Dr. Türker Baş, "Kazan/Kaybet’i, Kazan/Kazan’ a dönüştürmeyi öğrenin, sinerji yaratın, anlamaya çalışın, öğrenmeyi öğrenin , dinleyin, paradigmanızı değiştirin" diyerek katılımcılara önemli tavsiyelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 07.06.2017
Okunma Sayısı: 5193
Yayınlayan: SDÜ Basın
Bu İçeriği Paylaş!