“Doğu Karadeniz’in Doğal ve Kültürel Değerleri” Anlatıldı

Süleyman Demirel Üniversitesi  Orman Fakültesi tarafından “Doğu Karadeniz’in Doğal ve Kültürel Değerleri” konulu bir konferans düzenlendi.

Orman Fakültesi  Konferans Salonu’nda  gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Avcı, Türkiye’nin eşsiz doğal güzelliklere sahip bir ülke olduğunu dile getirerek “Ülkemiz doğal güzellikleriyle yeryüzünün en güzel ülkelerinden biridir. Özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi, eşsiz doğasıyla büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Carus  ise klasik turizm anlayışı yerine artan çevre duyarlılığı ve koruma eğilimleriyle birlikte sürdürülebilir turizmin önem kazanmaya başladığını dile getirerek doğa turizminin tanıtımına daha fazla önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından Batı Akdeniz Bölgesi Ormancılık Araştırma Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Sosyal Ormancılık Araştırmaları Baş Mühendisliği Orman Mühendisi Dr. Süleyman Alkan tarafından verilen konferansa geçildi.

Doğu Karadeniz Bölgesinin doğal ve kültürel zenginlikleri hakkında bilgi veren Alkan, eşsiz doğasıyla her mevsim ayrı güzelliğe sahip Karadeniz’in, ilkbaharda açan çiçeklerle birlikte bambaşka bir hale büründüğünü ve insanları kendisine hayran bıraktığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18.03.2016
Okunma Sayısı: 3026
Yayınlayan: SDÜ Basın
Bu İçeriği Paylaş!