Süleyman Demirel Üniversitesi Senatosu’ndan Terörü Kınama Mesajı

Ülkemizde son zamanlarda artan hain saldırılara maalesef devam edilmekte, yüzyıllardır kardeşlik ve barış içinde yaşayan ülkemiz insanlarının huzuru bozulmakta, kargaşa çıkarılmakta, kadim Anadolu toprakları üzerinde kardeşlik duygularıyla bir arada yaşayan insanlarımız birbirine düşman edilmekte ve bu yolda her türlü tuzak sergilenmektedir.

Ülkemiz üzerinde oynanan bu çirkin oyunların bir yenisi ve en elimi de 17 Şubat 2016 Çarşamba günü Ankara’da askeri servis konvoyuna yönelik yapılan terör saldırısıdır. Bu saldırı ile ülkemizin kahraman askerleri yanında maalesef sivil halkımız da hedef alınmıştır. Çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bu vahim saldırı, milletimizin hafızasında derin ve silinemeyecek bir yara açmıştır. Aynı yara, devletimizin ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü hususunda sarsılmaz bir duyarlılığa sahip Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde de açılmıştır. SDÜ mensubu olarak bizler, tüm varlığımızla, Ankara’da askeri servis konvoyuna yönelik yapılan terör saldırısına maruz kalanların ve onların acılı ailelerinin yanlarındayız.

Aziz milletimiz tarihten aldığı birlik ve beraberlik gücüyle, kardeşliğimizi ve geleceğimizi tehdit eden insanlık düşmanlarının ve onlarla işbirliği yapan iç ve dış odakların kirli emellerine ulaşmasını engelleyecek; geçmişte dünyanın en köklü medeniyetlerini kurmuş olan ve günümüzde de bu gücünü devam ettiren devletimiz, sarsılmaz gücüyle bu terörist oluşumu destekçileriyle birlikte yok etmesini de bilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Süleyman Demirel Üniversitesi Senatosu olarak menfur terör eylemleriyle güzel ülkemizin birlik ve dirliğini bozmaya çalışan millet, vatan ve insanlık düşmanlarını ve onların işbirlikçilerini şiddetle kınıyor ve lânetliyoruz. Bu hain saldırılar sonucunda şehit düşen tüm askerlerimize ve vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, onların acılı ailelerine ve aziz milletimize sabır, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 19.02.2016
Okunma Sayısı: 1712
Yayınlayan: SDÜ Basın
Bu İçeriği Paylaş!