SDÜ Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrenci Kabulüne Başlıyor

Süleyman Demirel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde açılan Beslenme ve Diyetetik Bölümü, bu yıl ilk kez öğrenci kabulüne başlıyor. 
 
Sağlıklı yaşamın temel taşlarından biri olan beslenme bilimi ve diyetetik alanında öncü eğitim sunmak amacıyla açılan bölümde sunulan eğitim öğretim programı, teorik bilgilerin yanı sıra, pratik uygulamaları da kapsıyor. Öğrenciler, laboratuvar çalışmaları, stajlar ve saha çalışmaları sayesinde edindikleri bilgileri meslek hayatlarında da uygulayacak. Program, “temel bilimler”, “beslenme ilkeleri”, “klinik diyetetik”, “toplumsal beslenme” ve “gıda güvenliği” gibi geniş bir yelpazeyi kapsıyor. 
 
Toplum sağlığını koruma ve geliştirme yolunda bilgi ve becerilerle donatılmış, bilimsel düşünceye sahip diyetisyenler yetiştirmeyi hedefleyen Beslenme ve Diyetetik Bölümü 30 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütecek. Bölümde, Prof. Dr. Nurgül Şenol, Doç. Dr. Aliye Kuyumcu, Doç. Dr. Gülçin Şatır, Dr. Öğretim Üyesi Hatice Baygut, Araş. Gör. Dr. Müberra Öztürk, Araş. Gör. Dr. Hatice Bölükbaşı, Araş. Gör. Dr. Aslı Yiğit Ziolkowski, Araş. Gör. Dr. Elif Çelik ve ilgili diğer bölümlerin öğretim üyeleri yer alacak.
 
Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunları, hastaneler, sağlık merkezleri, spor kulüpleri, gıda sanayi, kamu kurumları ve özel danışmanlık merkezlerinde çalışma imkanına sahip olmanın yanı sıra mezunlar, akademik kariyer yapma yolunda da ilerleyebilecekler.
Güncelleme Tarihi: 06.07.2024
Okunma Sayısı: 1149
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!