Eğitim Fakültesi Öğrencilerinden Şiir Dinletisi

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından Türk Edebiyatının yapı taşlarından olan şairler ve şiirler konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Şiir Dinletisi” düzenlendi. Eğitim Fakültesi Hafız İbrahim Demiralay amfisinde gerçekleştirilen şiir dinletisine Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Tabur, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Eğitim Fakültesi öğrencileri Betül Güleç, Beyzanur Yıldız, Sevim Nur Tekin, Ayşe Günay, Kürşat Baybars Güvendiksoy, Gamze Sayılğan, Sevil Gül Arsever Ve Cesur Çeliktürk tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında ilk olarak Türk Edebiyatının farklı dönemlerinde yaşayan şairler hakkında bilgi verildi ve bu şairlere ait şiirlerden örnek çalışmalar kullanılarak şiir dinletisi yapıldı.

Doç. Dr. Fatih Çınar koordinatörlüğünde gerçekleştirilen projeyle ilgili olarak öğrenciler, bu etkinlik ile Türk Edebiyatının yapı taşlarından olan şiirin edebiyatımızdaki öneminin korunmasına, devamlılığının sağlanmasına ve şiire yönelik sevginin aşılanmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini, katılımcılardan aldıkları dönütler bağlamında bu amaca ulaştıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10.06.2024
Okunma Sayısı: 206
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!