Genç Sağlıkçılar Beyaz Önlüklerini Giydi

Uzun ve özverili eğitim yolculuğunu tamamlayan Süleyman Demirel Üniversitesi Isparta Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, forma ve beyaz önlüklerini giydi. 
 
Isparta Sağlık Hizmetleri MYO binası önünde gerçekleştirilen törenin açış konuşmasını yapan Isparta Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Ümit Kara, geleceğe adım atan genç mezunların hayat yolculuğunda hiçbir zaman inançlarını ve değerlerini kaybetmemesi gerektiğini vurguladı. Mezuniyet gününün yeni bir başlangıç olduğunun altını çizen Doç. Dr. Kara, gençlere şöyle seslendi: “Hepimiz buradan farklı yollara gideceğiz ama hedefimiz aynı. Dünyayı daha sağlıklı bir yer haline getirmek. Birlikte çalışırsak yapamayacağımız hiçbir şey yoktur.” 
 
Daha sonra 2023-2024 Yılı dönem birincisi Berkay Çolak, dönem ikincisi Şerife Şahin ve dönem üçüncüsü Derya Sepetçi’ye plaket verildi. Dönem birincisi Berkay Çolak, Mezuniyet Yaş Kütüğüne plaket çaktı. 
 
Ardından Çocuk Gelişimi, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Protez Teknolojisi, Fizyoterapi, Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme, Tıbbi Laboratuvar ve Yaşlı Bakım Programı mezunlarına teşekkür belgeleri verildi. 
 
Genç mezunlar, İlk ve Acil Programı Öğretim Görevlisi Elif Topal eşliğinde “Sağlıkçı Andı”nı okudu. 
 
Etkinlikte Öğrenci Konseyince düzenlenen “SDÜ Öğrencileri Sporla Buluşuyor” turnuvaları kapsamında Voleybol branşında dereceye giren öğrencilere de madalyaları takdim edildi.
Güncelleme Tarihi: 07.06.2024
Okunma Sayısı: 354
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!