“Oyunla Matematik Projesi" Çocukları Hem Düşündürdü Hem Eğlendirdi

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri, matematik eğitimi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Oyunla Matematik” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında SDÜ öğrencileri, Kadir Boylu Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileriyle bir araya geldi.
SDÜ öğrencileri Esra Karakaya, Meltemnur Acar, Fatma Oruç, Ayşegül Yıldız, Betül Nazik Bülbül, Elif Engin geliştirdikleri proje ile ortaokul öğrencilerine matematiksel oyunlar hakkında bilgi verdi ve oyunla matematik öğretimi çalışmaları gerçekleştirdi. Eğitsel oyunlarla uygulama yapıldı. Öğrencilere tangram, çarpma oyunu, matematik illüzyon oyunu, dörtgenler çarkı ve sihirli sayılar gibi farklı oynatılmış ve eğlenirken öğrenme deneyimi sağlandı.
 
Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Çınar koordinatörlüğünde gerçekleştirilen proje ile ilgili öğrenciler şunları kaydetti: “Etkinlikler ile öğrencilerin matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmesi, eğitsel oyunlarla uzamsal beceriler kazanması ve problem çözme becerilerini geliştirmelerini amaçladık. Öğrencilerin yaptığı tangram parçalarıyla uzamsal becerilerini, sihirli sayı oyununda matematiksel akıl yürütmeyi kullandılar. Bu proje bize matematiksel oyunlar ve bu oyunların uygulaması hakkında daha çok bilgilenmemizi sağladı.”
Güncelleme Tarihi: 06.06.2024
Okunma Sayısı: 362
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!