SDÜ Öğrencilerinden “Sporla Geleceğe Adım At” Projesi

Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, Şehit Sezgin Uludağ İlkokulu’ndaki öğrencileri spora teşvik etmek amacıyla “Sporla Geleceğe Adım At” projesini hayata geçirdi.

SDÜ öğrencileri Emre Ektirir, Zeynep Gök, Gökçe Kurt, Hurşit Özbaş, Erhan Versan, Şevval Ünyeli ve Onur Gökçel tarafından üç aşamalı olarak planlanan proje kapsamında ilk olarak okulun eksik olan ekipman ve spor malzemeleri temin edildi, futbol kale direkleri boyanarak fileler takıldı. İkinci aşamada ise bireyin hayatında sporun önemi konulu söyleşi gerçekleştirildi. Son aşamada ise okul öğrencileri arasında futbol, voleybol, masa tenisi ve diğer spor branşlarında turnuvalar düzenlendi.

Projenin tamamlanmasının ardından konuşan Şehit Sezgin Uludağ İlkokulu müdürü Tahsin Yeşil; “SDÜ öğrencilerine bu değerli proje için teşekkür ediyoruz. Sporun insan hayatındaki önemine yönelik anlamlı bir proje oldu.” dedi. Projede yer alan öğrencilerden Zeynep Gök ise “Bu projeyi hayata geçirerek çocuklara sporun önemini aşılamak ve onların fiziksel aktivitelerle daha sağlıklı bireyler olmalarına katkıda bulunmak istedik.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27.05.2024
Okunma Sayısı: 134
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!