“Büyük Gazze Buluşması”

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları nedeniyle Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkati çekmek ve Doğu Türkistan’daki Zulme karşı durmak amacıyla Süleyman Demirel Üniversitesi ve Öğrenci Toplulukları tarafından “Büyük Gazze Buluşması” etkinliği düzenlendi. 
 
 
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin(ISUBÜ) de destek verdiği buluşma, 19 Mayıs Açık Hava Tiyatrosu ve Öğrenci Meydanı’nda gerçekleştirildi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan ile ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, İl Müftülüğü, AFAD temsilcileri ve çok sayıda akademik-idari personel ve öğrencinin katıldığı buluşmada, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan öğrenciler, İsrail’i telin eden sloganlar attı.
 
 
Üniversitemiz öğrencileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepkisini basın açıklamasıyla dile getirdi; İsrail'in aylardır okul, hastane ve sivil yerleşim yeri ayırımı yapmaksızın saldırılarını sürdürdüğünü söyledi. Bu tepkilerin devamlılığını sağlamak adına öğrenci toplulukları tarafından şehitler çadırı kuruldu.
 
 
SDÜ öğrencileri, Filistin halkının haklı davasında kendilerinin her daim destekçisi olduklarını açıkladı.  
 
Yapılan duanın ardından katılımcılar dağıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 15.05.2024
Okunma Sayısı: 499
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!