"Tıbbi Laboratuvar Teknikerleri Günü" Kutlandı

Süleyman Demirel Üniversitesi Isparta Sağlık hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen program ile “Tıbbi Laboratuvar Teknikerleri Günü” kutlandı. 
Isparta Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Hafız İbrahim Demiralay Amfisi’nde gerçekleştirilen programa, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alim Koşar, meslek yüksekokulu akademisyenleri, idari personeli ve öğrencileri katıldı. 
 
Programın açış konuşmasını yapan SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alim Koşar, laboratuvar teknikerlerinin insan sağlığı açısından kritik bir görev yürüttüklerini söyledi. Prof. Dr. Alim Koşar, sözlerini sağlık alanının en önemli parçasından biri olan laboratuvar teknikerlerinin gününü kutlayarak sonlandırdı.
 
Daha sonra Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. İbrahim Metin Çiriş ile Prof. Dr. Duygu Kumbul, Laboratuvar Teknikeri Psikolog Gürkan Yavuz günün anlam ve önemine dikkat çeken konuşmalarını yaptılar. Konuşmacılar, laboratuvar teknikerlerinin yürüttüğü görevin kritik önem taşıdığını söyledi. 
Güncelleme Tarihi: 08.05.2024
Okunma Sayısı: 362
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!