Çocuk Müzisyenler Performanslarıyla Büyüledi

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından düzenlenen  “6. Çocuk Müzisyenler Festivali” birbirinden yetenekli çocuk müzisyenleri bir araya getirdi. Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen festivale, ülkemizin farklı illerinden çok sayıda çocuk müzisyen katıldı. 
 
Etkinliğin açış konuşmasını yapan Proje Müdürü Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Çağlar Baykal, 2009 yılından bu yana gerçekleştirdikleri festivalin altıncısını gerçekleştiriyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Dr. Baykal, bu tür etkinliklerin çocukların gelişimine önemli katkı sağladığını belirterek “Bugün sahnede olmanın heyecanını yaşayan tüm çocuklara teşekkür ediyorum. Çocuklarını bu tür sanatsal faaliyetlere yönlendiren aileleri de tebrik ediyorum.” diye konuştu. 
 
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan ise konuşmasına ülkemizde ilk kez SDÜ tarafından düzenlenmeye başlanan “Çocuk Müzisyenler Festivali”ni geleneksel hale getiren akademisyenleri tebrik ederek başladı. Prof. Dr. Mehmet Saltan, “Baharın ilk günlerini evrensel tınılar ile renklendirecek minik müzisyenleri kutluyorum. ‘Atatürk’ün sanatsız kalan bir milletin yaşam damarlarından birisi kopmuş demektir.’ sözüyle sanatın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Sanat ve spor ülkemiz açısından çok önemli. Çocuklarını böyle güzel bir alana yönlendiren ve destek veren aileleri tebrik ediyor, bu alanda ilerleyen çocuklarımıza da başarılar diliyorum.” dedi. 
 
Açış konuşmalarının ardından çocuk müzisyenler, performanslarını sergiledi. İki gün sürecek olan festival programı şu şekilde: 
1- Sesli Düşler Çocuk Korosu
     18.04.2024 Saat: 10.00
     Yer: SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi
2- AKU Çocuk ve Gençlik Orkestrası
    18.04.2024 Saat: 13.30
     Yer: SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi
3- Ozan SARİ Solo Keman Resitali
     18.04.2024 Saat: 19.00
     Yer: SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi
4- Melodi Çocuk Korosu
    19.04.2024 Saat: 10.00
     Yer: SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi
5- Kuartet Konseri
    19.04.2024 Saat: 16.00
     Yer: SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi
Güncelleme Tarihi: 18.04.2024
Okunma Sayısı: 606
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!