Genç Fizyoterapistler Beyaz Önlüklerini Giydi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından “Ulusal Fizyoterapistler Günü Kutlama ve Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenlendi.
 
 
Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğin açış konuşmasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferdi Başkurt yaptı. Fizyoterapistlerin sağlık sisteminin temel taşlarından biri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Başkurt, “Bugün ulusal fizyoterapistler gününü kutlamak, birinci sınıf öğrencilerinin beyaz önlüklerini giymesini ve eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin mesleklerini simgeleyen hotpacklarını bir sonraki dönem öğrencilere devretmesini kutlayacağız. Fizyoterapistler, hastaların hem fiziki hem de duygusal anlamda iyileşmesinde kritik rol oynuyor.” dedi.
 
 
Sözlerinin devamında fizyoterapist adaylarına seslenen Prof. Dr. Başkurt, şunları kaydetti: "Edindiğiniz bilgi birikimi ve mesleğiniz çok önemli. Mesleğinize inancınızı her zaman sürdürün. Bugün giyeceğiniz beyaz önlük, sağlık camiasına adım atmanızda önemli bir ritüel. Bu yolda başarılarınızın devamını diliyorum. Sizler hastaların hayatına dokunacaksınız. Öğrenmeye ve kendinizi yenilemeye açık olun.” 
 
 
Türkiye Fizyoterapistler Derneği İl Temsilcisi Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Duray ise fizyoterapistlik mesleğinin temellerinin 1961 yılında Prof. Dr. İhsan Doğramacı tarafından atıldığını söyledi. Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Duray, konuşmasının devamında fizyoterapistlerin mesleklerini icra ederken yaşadıkları zorluklardan bahsetti. 
 
 
Açış konuşmalarının ardından müzik dinletisi sunuldu. Daha sonra Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri beyaz önlüklerini giydi. Skeçler, şiir dinletisi, müzikal oyunun yer aldığı tören, 4. Sınıf öğrencilerinin 3. Sınıf öğrencilerine hotpack teslimi ile sona erdi.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 05.04.2024
Okunma Sayısı: 822
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!