"Yaşlılara Saygı Haftası" Kutlandı

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında bir program düzenlendi. Eğirdir Dündar Bey Medresesi’nde gerçekleştirilen programa Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Savran, Eğirdir Sağlık Hizmetleri Müdürü Doç. Dr. İlyas Devran Çelik, akademisyenler, Eğirdirli yaşlılar ve çok sayıda öğrenci katıldı.
 
 
 
Açılış konuşmaları ile başlayan programda Eğirdir Sağlık Hizmetleri MYO Öğr. Gör. Faruk Yaşar Gürdal, TÜİK istatistikleri hakkında bilgi vererek en büyük mirasın uzun ömür olduğunu vurguladı. 
Okul Müdürü Doç. Dr. İlyas Devran Çelik ise Eğirdir’in simgesi tarihe tanıklık etmiş Dündar Bey Medresesi’ndeki programın düzenlemesinden duydukları mutluluğu dile getirerek Eğirdir’de Gündüz Bakım Merkezi’nin açılacağını söyledi.
 
 
Programda konuşan Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik ise “Üniversitenin yaşlılık hizmetleri ile ilgili çalışmalarından dolayı oldukça mutluyuz. Eğirdir’in ulu tarihine tanıklık eden Dündar Bey Medresesi’nde bilge çınarlarımız yaşlılarımız ile birlikte olmaktan kıvanç duyuyoruz.” dedi.
 
 
Program Yaşlı Bakım Programı öğrencilerinin hazırlamış oldukları müzik ve şiir dinletisi sonrası son buldu.
 
Güncelleme Tarihi: 27.03.2024
Okunma Sayısı: 333
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!