I.Ulusal PİBEX Fikir Maratonu Sona Erdi

Süleyman Demirel Üniversitesi Proje Araştırma Geliştirme ve Uygulama, İnşaat, Best Isparta ve Bilgisayar Topluluğu ile Akademix TV işbirliğiyle düzenlenen “1. PİBEX Fikir Maratonu” sona erdi. 
 
21-24 Mart 2024 tarihleri arasında Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen maratona, ülkemizin farklı üniversitelerden çok sayıda girişimci katıldı. Proje hazırlama eğitimi ile başlayan maratonda daha sonra jüri sunumları ve final yapıldı. Maraton jüriliğini, Isparta Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu Isparta İcra Kurulu Başkanı Dr. Uğur Büyükçulcu Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Metin Çelik Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Volkan Güler, Isparta Mimarlar Odası Başkanı Caner Ataseven, Isparta Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (İGSİAD) Başkanı Kubilay Kapı, TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilek Özdemir, Diş Hekimi İbrahim Gündoğay Dış İlikliler Yöneticisi Mehmet Zengin, İş İnsanı – Girişimci Hilal Yavuz Kiremitçive İş İnsanı Hande Nur Çetin üstlendi.
 
10 finalist grubun yarışması ile yapılan maratonda birinci Yalova Üniversitesi, ikinci Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, üçüncü ise Karadeniz Teknik Üniversitesi oldu. En iyi sunum ödülünü Yalova Üniversitesi kazanırken, PİBEX özel ödülünün sahibi ise Süleyman Demirel Üniversitesi takımı oldu.
 
1.Ulusal PİBEX Fikir Maratonu’nda dereceye giren yarışmacılara gram altın verilirken, en iyi sunum ödülü alan takım üyelerine tablet, PİBEX özel ödülü sahiplerine ise akıllı saat ve kablosuz kulaklık hediye edildi. Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü Prof. Dr. Serdal Terzi, finale kalmaya hak kazanan tüm ekiplerin ön kuluçka merkezine davet edildiğini, firma kurdukları takdirde Teknokent Kuluçka Merkezi’nde de yer alabileceklerini dile getirdi.
 
Maratonun ödül töreninde konuşan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Ayyıldız ise maratonu geleneksel hale getirerek ilerleyen dönemde de devam ettirmeyi planladıklarını söyledi.
Isparta Valisi Aydın Baruş ise SDÜ’nün böylesine güzel ve ulusal bir fikir maratonuna ev sahipliği yapmasından mutluluk duyduklarını dile getirdi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 27.03.2024
Okunma Sayısı: 250
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!