Serkan Can Zengin "21. Yüzyıl Becerileri"ni Anlattı

Süleyman Demirel Üniversitesi Ekonomi Yönetim Topluluğu tarafından 21. Yüzyıl Becerileri “İş’te Sen” konulu bir konferans düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen konferansı, TÜGİAD Eskişehir Başkanı Serkan Can Zengin verdi. 21. Yüzyılla beraber insanlar arasında büyük güven problemleri oluştuğunu dile getiren Zengin, markaların dijital ortamda nasıl güven sağladığını örneklendirerek anlattı. Zengin, “Güven, 21. yüzyılın en önemli kavramlarından biri oldu.” dedi.

Dijitalleşmenin sosyal ilişkileri zayıflattığını söyleyen Zengin, geçtiğimiz yıllarda sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda iletişim kazasına uğradığını belirterek 21. yüzyıldaki en büyük diğer problemin “iletişimsizlik” olduğunu dile getirdi.

Bir unsurla ilk karşılaşmada edinilen duygu, yargı anlamına gelen “Hale Etkisi”nden bahseden Zengin, “Gülüşünüz imzanızdır” diyerek kişiye has özelliklerin diğer insanlar tarafından hatırlanması açısından önemli olduğunu söyledi. Bakış açısı konusuna da değinen Zengin, her bireyin kendine ait bir fikri olduğunu belirterek “Bir olay karşında her birey farklı farklı görüşler belirtebilir. Bu da birini diğeri karşısında haksız duruma düşürmez.”

Konferans sonunda TÜGİAD Eskişehir Başkanı Serkan Can Zengin’e plaket takdimi gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 17.11.2023
Okunma Sayısı: 748
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!