SDÜ Hastanesinden 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinliği

Süleyman Demirel Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Pediatrik Endokrin Diyabet Bilim Dalı tarafından “14 Kasım Dünya Diyabet Günü” kapsamında bir program düzenlendi.

SDÜ Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmalarını, Hastane Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Gökçe İşcan ve Pediatrik Endokrin Diyabet Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Özgür Pirgon yaptı.

Hastane Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Gökçe İşcan, diyabet teşhis ve tedavi süreci hakkında bilgiler vererek bu süreçte hastane personeli, diyabetli çocuklar ve ailelerine büyük görevler düştüğünü belirtti. Doç. Dr. İşcan, diyabet konusunda farkındalık oluşturan programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

SDÜ Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Pediatrik Endokrin Diyabet Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Özgür Pirgon da “Sizlerle bir arada olmak çok güzel, büyük bir aile gibi olduk. Hepimizin sorunu ortak. Bu sorunlarla ilgili beraber yol alıyoruz. Bu yolda bizlere bu uygun çalışma ortamını sağlayan hastane yönetimimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Programda; SDÜ Hastanesi Pediatrik Endokrinoloji Diyabet Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Özgür Pirgon danışmanlığında, diyabetle ilgili farkındalık oluşturmak adına çekilen ve TRT 2023 Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında “Video İçerik” kategorisinde birincilik ödülü alan “Denge Çemberi” adlı belgesel izlendi. Türkiye Hemşireler Derneği Isparta İl Temsilcisi Helma Apaydın da diyabet hemşiresinin önemini anlattı. SDÜ Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Diyabet Hemşiresi Gülsüm Çetin’e, anne ve çocuklara katılım belgesi verildi.

Program, çocuklar için hazırlanan ikramlar, palyaço eşliğinde yüz boyama ve müzik dinletisi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 16.11.2023
Okunma Sayısı: 200
Yayınlayan: Kurumsal İletişim Merkezi
Bu İçeriği Paylaş!